Курс долара після війни не зросте. Ба більше, гривня може навіть трохи зміцнитись. Тому заощадження українців, які зберігаються у національній валюті, анітрохи не знеціняться.
Такий несподіваний прогноз щодо курсів валют дав фінансовий експерт Борис Кушнірук.
Він вважає, що вітчизняний бізнес сьогодні зацікавлений у девальвації гривні, оскільки це сприятиме конкурентоспроможності українського експорту на світовому ринку.
Проте знецінення гривні після війни, яке прогнозує багато аналітиків, може не статися. Кушнірук вважає, що є кілька доволі потужних факторів, які допоможуть утримати гривню від сповзання вниз. Експерт перелічив ці фактори.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
По-перше, валютних резервів НБУ цілком вистачить для того, щоби підтримати гривню в коридорі готівкового обміну, який Нацбанк обмежив 10 відсотками. Нагадаємо, офіційний курс долара, встановлений НБУ до кінця війни, становить 29,25 гривні. Тобто за 10-відсоткового обмеження він не повинен перевищити 32,18. І Нацбанку вистачить ресурсу, щоб утримати його у цих рамках. По-друге, Захід зараз надає Україні чималу допомогу, зокрема й фінансову. Усі ці долари, які прийдуть до нашої країни, обмінюватимуться на гривні, що також підтримає національну валюту на плаву.
По-третє, в Україну пересилатимуть гроші біженці, які працюють за кордоном. Крім того, багато хто з них почне повертатися додому разом із валютою, яку там заробили. Це також зменшить доларовий дефіцит на українському валютному ринку.
"Тому я не відкидаю, що до літа курс гривні до долара в обмінниках навіть зміцниться", - висловив сміливе припущення Борис Кушнірук.
Нагадаємо, інший аналітик, Данило Монін, вважає, що скорочення внутрішнього виробництва, а також зростання імпортозалежності, навпаки, призведе до сильної девальвації гривні.