Яким буде курс долара цього літа: аналітик розповів про неминучу сильну девальвацію гривні

Незважаючи на релокацію бізнесу в західні області України та його часткове відновлення, обсяги виробництва в нашій країні поки що продовжують скорочуватися. Тому девальвація гривні – неминуча. А отже, курс долара вже незабаром стане вищим.

Яким буде курс долара цього літа: аналітик розповів про неминучу сильну девальвацію гривні - today.ua

Про це розповів економічний експерт Данило Монін.

На жаль, поки що в Україні немає підстав для зміцнення національної валюти, вважає аналітик. Незважаючи на правильні кроки щодо утримання курсу долара, зроблені Нацбанком ще на самому початку війни, купівельна спроможність гривні неухильно падає. Це видно щодня за цінами на товари першої необхідності. Насамперед, на продукти харчування. На жаль, усі резерви для утримання курсу долара вже вичерпано. Яким буде курс долара цього літа: аналітик розповів про неминучу сильну девальвацію гривні Український бізнес, який багато в чому був орієнтований на експорт, зараз мляво експортує свою продукцію. Головна причина – блокада морських портів, яка не дозволяє відправити вантажі. Через це експортоорієнтовані підприємства почнуть закриватися.

"Експорт дуже обмежений і підприємства продовжують руйнуватися. Тому товари будуть дедалі більше імпортними, тим більше, що внутрішнє виробництво зараз перебуває під фізичною небезпекою через ймовірні ракетні удари", - каже аналітик.

Для закупівлі імпортних товарів бізнесу знадобиться валюта. А підвищений попит на неї спричинить підвищення вартості долара. Монін припускає, що влітку, коли завершиться активна фаза війни, курс долара може сягнути 35 гривень.

Але при цьому є два фактори, які трохи врівноважуватимуть цей процес і не дадуть девальвації гривні набути катастрофічних масштабів.

По-перше, український валютний ринок насичуватимуть перекази заробітчан. І по-друге, обставини змусять українців, які мають доларові заначки, розв'язати свої мішки з грошима, аби купувати за них продукти та інші товари. Тому катастрофічного зростання курсу долара аналітик не передбачає.

Нагадаємо, багато аналітиків також вважають, що гривня різко подешевшає після того, як НБУ скасує фіксований курс долара.

ДЖЕРЕЛОglavred.info