Українські заробітчани відмовляються від роботи в Польщі: у чому причина, і що буде далі

Автор: Марченко Любов

Українські заробітчани відмовляються працювати в Польщі. Втім, йдеться не про всю Польщу і не про всі види робіт, а лише про конкретну сферу. Наші співгромадяни, які раніше хапалися за будь-яку роботу за кордоном, тепер стали більш перебірливими. Вони не хочуть працювати на зборі яблук. Робота ця не з легких, а платять за неї мало.

Українські заробітчани відмовляються від роботи в Польщі: у чому причина, і що буде далі - today.ua

Причина низьких зарплат на зборі яблук у тому, що польським садівникам стало ніде їх продавати. Раніше вони були орієнтовані на експорт в Росію і Білорусь. Однак тепер у Росії діє ембарго, а відносини з Білоруссю у Польщі безнадійно зіпсовані. Фактично польські садівники позбулися двох своїх найбільших ринків збуту. Залишається лише надія на поставку яблук до Єгипту, однак ситуації це не врятує.

Тим більше, що урожай яблук цього року вийшов вельми щедрий. І в будь-якому випадку його потрібно зібрати. А ось тут-то якраз криється ще одна проблема. Через низькі ціни на яблука (а вона очікується в межах 6-7 гривень за кілограм) польські фермери не можуть платити українським заробітчанам великі гроші за збір плодів. Українські заробітчани відмовляються від роботи в Польщі: у чому причина, і що буде далі Тому українці масово відмовляються від цієї роботи і їдуть працевлаштовуватися у великі міста, де можна пристойно заробити на виробництві, при цьому не витрачаючи стільки зусиль, як на зборі яблук.

Проте, Польща, як і раніше, залишається привабливою для заробітчан з України. Вже понад 277 тисяч наших громадян отримали від польської влади дозвіл на тривале перебування.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Польща зацікавлена в українських заробітчанах не менше, ніж вони в ній. Не випадково там уже готовий законопроект про податкові пільги для заробітчан, які мають намір залишитися в країні на тривалий термін - від чотирьох років і більше.

До речі, після такого терміну, відпрацьованого за кордоном, багато хто з них задумається, чи варто їм повертатися додому, де громадян постійно лякають зростанням цін і злиденною старістю.

Головне