Українські школи можуть перевести на 12-річне навчання вже з наступного року

Автор: Марченко Любов

Українські школи перейдуть на 12-річне навчання. Перехід було заплановано з 2027 року, проте його можуть пришвидшити. Не виключено, що 12-річну систему навчання буде запроваджено вже з наступного року.

Українські школи можуть перевести на 12-річне навчання вже з наступного року - today.ua

На цьому наголосив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.

На думку Руслана Гурака, перехід із 11-річного на 12-річне навчання стане найефективнішою відповіддю системи шкільної освіти на виклики сьогодення. Спочатку пандемія ковіду, а потім повномасштабна війна завдали потужного удару по системі освіти в Україні. І зокрема – по системі шкільної освіти.

Через карантини, а згодом масову зміну місця проживання, бомбардувань і відключень електроенергії діти не можуть ритмічно вчитися, як це було раніше. Розуміючи це, Міносвіти пішло на скасування державних іспитів у школі, а також на заміну ЗНО мультипредметним тестом. Все це, звісно, трохи знизило навантаження на школярів, але водночас і знизило якість шкільної освіти.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Українські школи можуть перевести на 12-річне навчання вже з наступного року

Таким чином, якщо терміново не вжити заходів для відновлення ефективного освітнього процесу, то Україна може отримати ціле покоління громадян, які недовчилися, що в майбутньому негативно позначиться на економіці нашої країни, і зробить українських фахівців неконкурентними на ринку праці.

Запровадження 12-річного навчання замість 11-річного допомогло би надолужити втрачене і до випуску зі школи вивести учнів на належний рівень знань, упевнений голова Державної служби якості освіти.

"Ми зможемо збалансувати освітню програму так, щоб врахувати всі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні і зможемо підготуватися до 2027 року — до повноцінного впровадження профільної старшої школи", — заявив Руслан Гурак.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому зараз, поки Україна отримує фінансову підтримку від міжнародних донорів, саме час домовитися з ними про додаткове фінансування, необхідне для запровадження 12-річної системи навчання, переконаний чиновник.

Нагадаємо, у Міносвіти пропонують скоротити кількість предметів в українських школах.