Українським біженцям, які опинились у Німеччині, довелося зіткнутися із несподіваною проблемою. Справа не лише в тому, що ціни в цій країні вищі, і наших, українських, зарплат там не вистачає на життя. Наші біженці в Німеччині, яким дали притулок у німецьких сім'ях, змушені економити на енергоносіях.
Німці й самі заощаджували більше, ніж раніше. Вони жорстко контролюють витрати енергоносіїв, намагаючись скоротити витрати електроенергії та газу до мінімуму. Це пов'язано зі зростанням цін на енергоносії, а також із ймовірною енергокризою, якою лякають громадян Європи.
Про це повідомляє видання Spiegel, яке посилається на дані Федеральної асоціації енергетичної та водної промисловості (BDEW).
Наслідком таких несприятливих очікувань стало різке скорочення споживання енергоносіїв. Так, із січня по травень нинішнього року населення Німеччини спожило 460 млрд кВт-год газу. Це нижче за те, що було спожито за аналогічний період минулого року, на 14,3%.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Німці стали заощаджувати на всьому: на опаленні, приготуванні їжі і навіть на прийнятті душу. Причому, з кожним місяцем економія стає дедалі жорсткішою. Не дивно, що і своїм українським постояльцям вони також нагадують щодо необхідності економити енергоносії.
"Спад у травні був особливо очевидний: споживання тут було більш ніж на третину нижче, ніж у травні 2021 року. Заклики до економії енергії або особисто вмотивованих ефектів економії відіграють роль", – зазначає видання.
Як відомо, Росія вже другий рік поспіль скорочує постачання газу до Європи. Через це ціни на енергоносії постійно зростають. Але навіть за високих цін спостерігається дефіцит енергоносіїв. Тому може статися так, що в опалювальний сезон Німеччина опиниться перед вибором: постачати газ в інші європейські країни, чи залишити його для внутрішніх потреб.
Нагадаємо, незважаючи на повномасштабну війну, яку РФ розв'язала проти України, наша країна продовжує транспортувати газ до Європи через свою ГТС.