Українські банки змінили у липні ставки за депозитами. Вони стали вищими. Причому депозитні ставки зросли не лише порівняно з червнем, а й порівняно із початком 2022 року. Проте заробити на депозитних вкладах українцям все одно не вдасться.
Чому депозитні вклади у гривні – не найкращий спосіб заробітку, можна зробити висновок зі статистики, опублікованої Нацбанком України.
Отже, ставки за гривневими депозитами для домашніх господарств у липні зросли порівняно з червневими на 1,5%. А якщо порівнювати їх із травневими, то вони стали вищими на 2,4%. Однак саме після травня і почалося їхнє зростання. А до цього вони падали і у травні досягли історичного "дна". Після двомісячного підвищення, у червні та липні, середня ставка за депозитами зросла до 8,1% річних. Це було би прийнятно і принесло заробіток вкладникам, якби інфляція в країні була близько 5%. Тоді вкладники залишалися б у виграші. Проте, за підсумками 2022 року прогнозують інфляцію на рівні 31%. Це майже вчетверо вище, ніж прибуток від депозитів, який обіцяють банки.
Отже сьогодні зберігання грошей на гривневих депозитах лише може трохи пом'якшити удар від інфляції, проте не компенсувати його.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Інша справа – валютний депозит. Там ставка для населення хоч і залишається невисокою (лише 0,9%), але все ж таки обіцяє хоч якусь вигоду. Звісно, у себе на батьківщині, у США, долар також девальвує. Однак у нас він лише зміцнює свої позиції щодо гривні. А отже, зберігати в Україні гроші на доларовому депозиті – не така вже й безнадійна справа.
Нагадаємо, при цьому Нацбанк відмовляє населення від купівлі готівкових доларів, а радить вкладати заощадження у придбання конкретних речей і продуктів. А долари НБУ радить зберігати не в "панчосі", а на депозиті.