Нацбанк відмовляє українців від покупки доларів: як краще зберігати заощадження

Автор: Марченко Любов

Нацбанк радить українцям відмовитись від скупівлі валюти. Національний регулятор вважає, що в теперішній ситуації покупка доларів має стати останнім способом збереження заощаджень. Натомість громадянам радять інші капіталовкладення.

Нацбанк відмовляє українців від покупки доларів: як краще зберігати заощадження - today.ua

Такі поради дає українцям НБУ.

Чим активніше українці купуватимуть іноземну валюту, тим більшим буде тиск на гривню, і тим більша її девальвація. Через це в країні може початись обвальний ріст цін, який вже нічим не можна буде зупинити. Тому Нацбанк радить громадянам купувати іноземну валюту лише в тих випадках, якщо без неї справді не обійтись.

Наприклад, якщо планується велика покупка, ціна на яку зафіксована у валюті. Або якщо треба повертати валютний кредит. Тоді покупки доларів ніяк не уникнути. Але й у таких випадках завжди є вибір. Долари можна просто викупити готівкою і набити ними вдома панчоху, а можна покласти їх на депозит. НБУ радить друге. Це дасть змогу державі користуватись депозитними коштами. А крім того, принесе хоч якийсь відсоток власнику депозиту.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Нацбанк відмовляє українців від покупки доларів: як краще зберігати заощадження

У решті випадків скуповувати долари і євро не слід. Зберегти заощадження можна і в інший спосіб. Нацбанк називає декілька таких способів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Куди можна вкласти заощаджені гроші

  • По-перше, їх можна покласти на гривневий депозит. Так, сьогодні показник інфляції перевищує відсотки за депозитами, які пропонують банки. Але в будь-якому випадку це краще, ніж тримати гроші вдома.
  • По-друге, якщо ви плануєте покупку якоїсь побутової техніки, то можна її придбати зараз, поки вона ще дешевша, і поки у вас є гроші на це.
  • По-третє, можна (і потрібно) зробити запас продуктів тривалого зберігання на зиму. Крупи, борошно, цукор, олія, консерви – усе це можна придбати вже зараз. Взимку воно точно дешевшим не буде, адже всі продукти дорожчають нестримно.
  • По-четверте, можна заздалегідь оплатити комуналку. Наприклад, сплатити частково за газ, за тепло і гарячу воду та й за холодну воду також. Потім лише будете передавати показання лічильників і доплачувати необхідні суми, якщо доведеться.

Саме таким чином можна допомогти і собі, і державі вистояти у такий непростий час. Адже економічна безпека країни має не менше значення, ніж її військова звитяга.

Нагадаємо, деякі обмінники стали хитрувати із курсом долара після того, як Нацбанк заборонив його рекламувати на табло. Вони взагалі перестали виставляти поточні курси валют.