Під грифом “Таємно“: обмінники стали хитрувати з курсом долара, користуючись забороною його показу

Нацбанк заборонив обмінним пунктам афішувати курс долара на табло. Однак це не означає, що НБУ дозволив їм "хімічити" з курсами валют як завгодно. Поточні курси все одно мають бути виставлені у віконці обмінника. А після купівлі-продажу валюти клієнту обов'язково мають видавати квитанцію про виконаний обмін.

Під грифом “Таємно“: обмінники стали хитрувати з курсом долара, користуючись забороною його показу - today.ua

Такі правила ніхто не скасовував. Про них нагадали у публікації Центру протидії дезінформації при РНБО.

Навіть більше, відколи НБУ заборонив обмінникам виставляти курси валют на табло, вже чотири великі компанії, що спеціалізуються на обміні валют, втратили свої ліцензії. І зовсім не через порушення заборони на рекламу курсу валют, а саме через те, що їхні обмінні пункти не видавали клієнтам квитанцій про виконану операцію.

Отже, що потрібно знати громадянам про роботу обмінних пунктів:

  • Нацбанк дозволив їм самостійно встановлювати лише курс купівлі іноземної валюти.

Під грифом “Таємно“: обмінники стали хитрувати з курсом долара, користуючись забороною його показу

  • Обмінники повинні щодня затверджувати курси купівлі та продажу валют внутрішнім документом, друкувати його та розміщати у віконці біля каси. Тобто клієнт, уже підходячи до каси, має бачити, які курси обміну валют діють у цей день, а не дізнаватися про це із усного повідомлення касира.
  • Після виконаної операції обміну касир повинен видати клієнту квитанцію.

Таким чином, клієнт, якому потрібно обміняти валюту, знатиме, за яким курсом він може це зробити, щоб вирішити, чи вигідна йому така угода чи ні. Якщо вона не вигідна, то, можливо, доведеться звернутися до іншого пункту обміну.

Нагадаємо, влада має намір збільшити податки на обмінні пункти. Причому величина податку не залежатиме від розміру грошового обороту в обміннику, а буде фіксованою. І вона буде у 20-30 разів вищою, ніж обмінники платять зараз.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua