Today.ua

Українське зерно масово бракують за кордоном: що не так з нашим урожаєм

Українське зерно цьогорічного врожаю, яке тільки дозріває на полях, може бути забраковане імпортерами. За кордоном масово бракують українське зерно минулорічного врожаю. Така ж загроза нависла і над тим, яке тільки дозріває.

Причина - не в низькій якості українського зерна, а в недотриманні фітосанітарних норм, прийнятих на світовому ринку. Українське зерно добірної якості містить у собі надмірну кількість домішок бур'янових культур, які знижують його кондиції.

На жаль, чимало українського зерна торішнього врожаю, яке пішло на експорт, було забраковано в країнах-імпортерах. Цей факт визнають в Українській аграрній конфедерації.

"Формуючи партії нового врожаю зернових, українським аграріям варто звернути увагу на велику кількість нотифікацій. На жаль, сьогодні констатуємо факт: провалена робота по знезараженню вантажів, які відправляємо на експорт", - визнав президент конфедерації Леонід Козаченко.

Більш за все претензій за якістю минулорічного зерна виставив Україні Китай. На жаль, сигнали, що надходять з полів, де зріє врожай цього року, свідчать, що і цьогоріч фітосанітарна ситуація очікується не краща, каже партнер торгово-аналітичної компанії Barva Invest Богдан Костецький. Посіви зернових культур мають великі домішки бур'янів, особливо амброзії, зізнається президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов. Через це проблеми з торішнім зерном можуть перекочувати і на рік нинішній, визнають аграрії.

"Ми зустрічалися на великій нараді з багатьма трейдерами і представниками портів, а також підписали меморандум із Держспоживслужбою і розробили механізми, які дозволять істотно поліпшити картину з нотифікації продукції. В основному це стосується претензій, які прислала нам китайська сторона", - говорить Горбачов.

Чи допоможуть усі ці організаційні заходи підвищити якість зерна, яке вже росте, і вже з домішками, невідомо.

За прогнозами фахівців, в нинішньому році Україна повинна зібрати рекордний урожай зерна - близько 75 мільйонів тонн. Аграрії, а разом в ними і вся Україна, розраховують заробити на його експорті чимало валюти. Однак ці райдужні плани може неабияк підкоригувати служба фітосанітарного контролю у країнах-імпортерах, яка не дрімає.

Нагадаємо, українцям розповіли, що буде з ціною на хліб цього літа. За прогнозами експертів, хліб в українських магазинах стане ще дорожче. Однак вартість його вже не буде рости високими темпами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ