Today.ua

Українську ППО посилять радарами VERA із Нідерландів

Нідерланди в рамках нового пакету військової допомоги передадуть Україні радіолокаційні системи VERA-EG. Про це повідомила нідерландська міністр оборони Кайса Оллонгрен.

ЗСУ отримають чотири радари VERA-EG. Коли саме ці радари з'являться на озброєнні ЗСУ – не уточнюється. Зважаючи на все, це має статися дуже швидко. Загальна вартість цих чотирьох радарів становитиме 150 млн євро.

Що це за радар VERA-EG? Які його основні тактико-технічні показники?

VERA-EG – це пасивний радар, який виявляє та впізнає повітряні, наземні та морські цілі. Його розробила на початку 2000-х років одна із чеських компаній. Дальність його дії – 400 км (за іншими даними – близько 450 км). VERA-EG не випромінює сигнал, тому його неможливо виявити та знищити за випромінюванням.

Цей радар виявляє та відстежує цілі в режимі реального часу. Він може виявляти навіть невеликі безпілотні літальні апарати.

VERA-EG приводиться в бойове положення приблизно за годину. Стільки ж приблизно потрібно часу, щоб комплекс перевести в похідне положення. Мабуть, це чи не єдина вада VERA-EG. Інші радари приводяться у бойове положення помітно швидше.

Існує кілька модифікацій радара VERA, у тому числі цивільні та військові. Наприклад, версія VERA-P3D призначена для виявлення наземних транспортних засобів.

ЗСУ отримають, як ми вже говорили, версію VERA-EG. Йдеться, мабуть, про якусь модифікацію версії VERA-E, яка є експортною версією військового чеського радара VERA ESM.

За даними з відкритих джерел, радари VERA-E знаходяться на озброєнні армій США, Пакистану, Естонії та Малайзії. У свій час Китай хотів купити шість радарів VERA-E, але Чехія відмовилася від підписання цього контракту під тиском США.

На озброєнні ЗСУ зараз є кілька різних радарів та РЛС. Вони мають різний радіус дії. Радари VERA можна віднести до радарів середнього та далекого радіусу дії. Вони допоможуть на ранньому етапі виявляти літаки, гелікоптери, безпілотники та ракети російських окупантів. Тобто ППО матиме більше часу на прийняття рішень. Завдяки цьому можна буде ефективно знищувати ворожі повітряні цілі.

Нагадаємо, раніше ЗСУ отримали американську систему бойового управління IBCS, яка є системою ППО нового покоління.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ