Технології “Зоряних війн“: Україна отримала систему IBCS

Автор: Максимов Віталій

На озброєнні Збройних сил України з'явилася щонайменше одна американська система бойового управління IBCS, яка є системою ППО нового покоління. Про це повідомило польське видання Defence24.

Технології “Зоряних війн“: Україна отримала систему IBCS - today.ua

Відразу скажемо, що офіційно Білий дім не повідомляв про передачу Україні системи бойового управління IBCS. Але польські експерти не сумніваються, що ця система вже є у нашій країні. До речі, в армії Польщі також є така американська система ППО нового покоління.

IBCS (Integrated Air and Missile Defense Battle Command System) – це інтегрована система бойового управління ППО. Її розробила американська компанія Northrop Grumman. У 2021 році Пентагон підписав з компанією Northrop Grumman контракт на виробництво IBCS.

Що таке IBCS? Якщо охарактеризувати цю систему коротко, то вона є "мозком" комплексної системи ППО. Це ППО нового покоління. Ця система опрацьовує дані, отримані з різних джерел, у тому числі від літаків, і на підставі цього приймаються подальші рішення (наприклад, про відкриття вогню по повітряної цілі).

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Технології “Зоряних війн“: Україна отримала систему IBCS

Тобто система IBCS не просто обробляє дані, а й поєднує в собі радари та пускові установки ракет класу "земля–повітря". Система складається із спеціальних центрів бойових операцій, які обладнують у контейнерах.

IBCS вже є на озброєнні Польщі. Вона стала частиною польської системи ППО та ПРО (протиракетна оборона). В армії Польщі система IBCS інтегрована з ЗРК Patriot та іншими системами ППО, ПРО, в тому числі літаками. Це дозволяє польським військовим забезпечувати комплексний захист.

Технології “Зоряних війн“: Україна отримала систему IBCS

Ця американська система має відкриту, модульну, масштабовану архітектуру. Саме це дозволяє інтегрувати до неї різноманітні системи, у тому числі системи радіолокаційного контролю та розвідки, з передачею команд управління у різні системи.

Технології “Зоряних війн“: Україна отримала систему IBCS

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Досі IBCS ще, мабуть, ніколи не використовувалась у бойових діях. Якщо ця система справді перебуває вже в Україні, то це стане першим її бойовим застосуванням. США покладають на IBCS великі надії. У розробку цієї системи інвестували величезні кошти. Сподіваємось, що вона доведе свою ефективність у боротьбі з повітряними цілями.

Нагадаємо, українське небо вже захищають німецькі зенітно-ракетні комплекси Skynex.