Українська влада дозволить жителям непідконтрольних територій працювати в окупації

Автор: Марченко Любов

На шостому місяці війни українська влада вирішила дозволити людям, які залишилися на окупованій території, працювати без звинувачень у колабораціонізмі. Уряд підготував два законопроекти, які мають чітко розмежувати, яка робота в окупації є зрадою, а за яку не варто громадян звинувачувати в колабораціонізмі.

Українська влада дозволить жителям непідконтрольних територій працювати в окупації - today.ua

Тексти цих документів поки що недоступні, проте відомо, що вони вже передані на розгляд керівництва Верховної Ради. При цьому керівник Секретаріату фракції "Слуга Народу" Тарас Мельничук розповів, що загалом міститься в цих документах.

У цьому контексті слід нагадати, що б березні цього року Верховна Рада ухвалила закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за співпрацю з окупантами. Відповідно до цього закону, за ведення господарської діяльності на окупованій території у взаємодії з представниками держави-агресора передбачено покарання: від штрафу у розмірі 170 тисяч гривень до ув'язнення строком на 5 років.

Цей закон викликав дуже неоднозначну реакцію. Насамперед, серед людей, які опинилися під окупантами, а також серед їхніх родичів. Адже людям треба якось виживати. А отже, вони мають працювати. Мало хто з наших співгромадян має стільки заощаджень, щоби на ці гроші можна було спокійно утримувати сім'ю кілька місяців. Українська влада дозволить жителям непідконтрольних територій працювати в окупації Та й зрештою, як може існувати регіон без лікарів, продавців, комунальників? Або наприклад фермерам, які не знали, скільки їм належить жити в окупації, треба було навесні засівати поля. Адже втрата одного сезону може призвести до втрати усього бізнесу, який напрацьовувався десятиліттями важкої праці. Усе це не могло не турбувати людей, які, як і раніше, вважають себе українськими громадянами, і вірять у те, що їхню землю звільнять від окупантів.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Тому такий закон, який офіційно дозволяє працю на окупованій території, для них життєво важливий.

При Міністерстві реінтеграції було створено робочу групу зі 160 осіб, до якої увійшли представники влади, юристи, бізнесмени та представники громадських організацій. Вони разом і напрацьовували критерії, за якими можна буде розрізняти колабораціонізм і просто роботу задля виживання. Усі ці напрацювання вилилися у два законопроекти, які будуть розглянуті у Верховній Раді.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, люди, які вимушено опинилися в окупації і виносять на своїх плечах всі тяготи такого життя, тепер принаймні отримають надію, що їх усіх не запишуть у зрадники.

Нагадаємо, жителям окупованих територій пояснили, як вони можуть отримати свої пенсії.