Україна міцно підсіла на “кредитну голку“ МВФ, - Мінфін

Глава Мінфіну Сергій Марченко визнав, що МВФ міцно підсадив Україну на "кредитну голку". Він заявив, що Україні дуже некомфортно без допомоги Міжнародного валютного фонду. Причому цей дискомфорт став відчуватися ще в кінці минулого року.

Україна міцно підсіла на “кредитну голку“ МВФ, - Мінфін - today.ua
Фото: REUTERS

МВФ зупинив співпрацю з Україною ще в минулому році, коли побачив, що Україна не виконує взятих на себе зобов'язань. У грудні минулого року переговори українського уряду з міжнародними кредиторами були відновлені, проте ні до якого конкретного результату переговорники не прийшли.

Черговий кредитний транш для України не був розморожений, і, як кажуть експерти, навіть якщо відносини з МВФ вдасться реанімувати, наша країна може розраховувати хоч на якусь "копійку" від МВФ, в кращому випадку, лише в кінці поточного року.

Однак до цього Україні потрібно ще виконати чимале "домашнє завдання" від МВФ. Кредитори, зокрема, вимагають від нас судової реформи, ефективної боротьби з корупцією, незалежності Нацбанку і ринкових цін на енергоресурси для всіх. Останнє - найбільш вдарить по споживачеві. Однак МВФ поступатися не має наміру. Україна міцно підсіла на “кредитну голку“ МВФ, - Мінфін Без грошей МВФ країні буде кепсько. Про це нещодавно попереджав заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб. Про це ж тепер говорить глава Мінфіну.

"У бюджеті України передбачено нові кредити від МВФ, і можливості отримати фінансову допомогу в іншому місці у держави немає. Програма МВФ є базовим сценарієм для розвитку економіки України", - говорить Сергій Марченко.

Зараз в уряді, за словами глави Мінфіну, прикидають бюджет на 2022 рік і вже навіть на 2023. Ймовірно, розглядають два варіанти: за допомогою МВФ і без допомоги міжнародного кредитора.

Другий варіант сьогодні цілком реальний. Однак він зробить умови виживання пересічних громадян України ще суворішими. Національна валюта буде девальвувати, ціни на все виростуть, багато соціальних програм доведеться згорнути.

Судячи з того, що вже зараз йде скорочення субсидій, готуються законодавчі посилення, які істотно звужують соціальні гарантії громадян, країна почала готуватися до другого сценарію.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...
Українцям назвали нові терміни подорожчання електроенергії: коли і на скільки злетять тарифи
Вартість кожного кВт-год електроенергії при споживанні понад 500 кВт-год на місяць може вирости вже з 1 липня. Тариф за світло становитиме 2,5 грн за ...