Україна міцно підсіла на “кредитну голку“ МВФ, - Мінфін

Автор: Марченко Любов

Глава Мінфіну Сергій Марченко визнав, що МВФ міцно підсадив Україну на "кредитну голку". Він заявив, що Україні дуже некомфортно без допомоги Міжнародного валютного фонду. Причому цей дискомфорт став відчуватися ще в кінці минулого року.

Україна міцно підсіла на “кредитну голку“ МВФ, - Мінфін - today.ua
Фото: REUTERS

МВФ зупинив співпрацю з Україною ще в минулому році, коли побачив, що Україна не виконує взятих на себе зобов'язань. У грудні минулого року переговори українського уряду з міжнародними кредиторами були відновлені, проте ні до якого конкретного результату переговорники не прийшли.

Черговий кредитний транш для України не був розморожений, і, як кажуть експерти, навіть якщо відносини з МВФ вдасться реанімувати, наша країна може розраховувати хоч на якусь "копійку" від МВФ, в кращому випадку, лише в кінці поточного року.

Однак до цього Україні потрібно ще виконати чимале "домашнє завдання" від МВФ. Кредитори, зокрема, вимагають від нас судової реформи, ефективної боротьби з корупцією, незалежності Нацбанку і ринкових цін на енергоресурси для всіх. Останнє - найбільш вдарить по споживачеві. Однак МВФ поступатися не має наміру. Україна міцно підсіла на “кредитну голку“ МВФ, - Мінфін Без грошей МВФ країні буде кепсько. Про це нещодавно попереджав заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб. Про це ж тепер говорить глава Мінфіну.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

"У бюджеті України передбачено нові кредити від МВФ, і можливості отримати фінансову допомогу в іншому місці у держави немає. Програма МВФ є базовим сценарієм для розвитку економіки України", - говорить Сергій Марченко.

Зараз в уряді, за словами глави Мінфіну, прикидають бюджет на 2022 рік і вже навіть на 2023. Ймовірно, розглядають два варіанти: за допомогою МВФ і без допомоги міжнародного кредитора.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Другий варіант сьогодні цілком реальний. Однак він зробить умови виживання пересічних громадян України ще суворішими. Національна валюта буде девальвувати, ціни на все виростуть, багато соціальних програм доведеться згорнути.

Судячи з того, що вже зараз йде скорочення субсидій, готуються законодавчі посилення, які істотно звужують соціальні гарантії громадян, країна почала готуватися до другого сценарію.