В Україні зменшать розмір лікарняних і перекладуть їх на плечі роботодавців

В Україні на розгляд парламенту надійшов законопроект, який суттєво звужує соціальні гарантії найманих працівників і збільшує навантаження на роботодавців. Відповідно до цього законопроекту лікарняні стануть меншими, і виплачувати їх в основному доведеться роботодавцям.

В Україні зменшать розмір лікарняних і перекладуть їх на плечі роботодавців - today.ua

Крім того, законопроект передбачає посилення відповідальності за видачу лікарняних листків. Їх ретельно перевірятимуть та оцінюватимуть, наскільки обґрунтована була видача лікарняного.

Отже, які зміни чекають на лікарняні та все, що з ними пов'язано

  • Листок непрацездатності буде електронним, його формуватимуть за стандартною формою. Він матиме оригінальний реєстраційний номер в єдиній електронній базі даних. Фонд соціального страхування ретельно перевірятиме, наскільки обґрунтовано були зроблені медичні висновки щодо тимчасової непрацездатності тієї чи іншої людини.
  • Виплата лікарняних буде починатися за кошти Фонду з 11-го дня непрацездатності. До того, упродовж 10 днів, лікарняний працівнику буде зобов'язаний виплачувати роботодавець. Зараз діє норма, за якою роботодавець оплачує лише перші 5 днів лікарняного, а дале починає виплачувати ФСС.
  • Лікарняні не надаватимуть за період простою підприємства. Але тут передбачений виняток: якщо тимчасова непрацездатність настала раніше, ніж почався період простою, то лікарняний мають виплатити.
  • Розміри допомоги за лікарняним стануть меншими.

В Україні зменшать розмір лікарняних і перекладуть їх на плечі роботодавців

Зокрема, передбачені такі виплати за лікарняним:

  • 50% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років;
  • 60% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 10 років;
  • 70% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 10 до 15 років;
  • 80% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 15 до 20 років;
  • 100% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 20 років.

На сьогодні лікарняний у розмірі 100% від заробітку виплачують людям, які мають 8+ років стразового стажу. Однак, якщо цей законопроект проголосують, то для повного відшкодування заробітку, втраченого під час хвороби, доведеться мати стаж не менше 20 років.

Крім того, законопроект встановлює також розмір допомоги на поховання. Він дорівнюватиме два прожиткових мінімуми для працездатних осіб, який є чинними на дату смерті.

Таким чином, цей закон суттєво звужує соціальні гарантії, які матиме найманий працівники. Він не мотивує працедавців до офіційного працевлаштування своїх робітників, а також зменшує розмір і можливість допомоги людині на випадок її захворювання.

Нагадаємо, в Україні хочуть змусити до офіційного працевлаштування фрілансерів. Їм обіцяють нараховувати страховий стаж, а також виплачувати лікарняні і відпустки.

ДЖЕРЕЛОligazakon
Астрологи назвали найкращих тат за знаком Зодіаку
Жінки за своєю природою шукають партнера, який став би не тільки хорошим і вірним чоловіком, але ще і турботливим батьком, що проявляє інтерес до дити...
В Україні підняли пенсії суддям та військовим: у Пенсійному фонді назвали розмір надбавки
Найбільші пенсії в Україні отримують судді і військові, це ні для кого не секрет. Для порівняння, за 2021 рік судді-пенсіонери в середньому отримали 9...
Кейт Міддлтон і принц Вільям вперше вийшли у світ після смерті дідуся
Кейт Міддлтон і принц Вільям вшанували пам'ять покійного герцога Единбурзького своїм виходом у світ. Дружина спадкоємця престолу одягла дуже доречне в...
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...