Україна отримає від Канади ракети AIM-9 класу “повітря-повітря“

Автор: Максимов Віталій

Канада в рамках військової допомоги передасть Україні керовані ракети AIM-9, які відносяться до класу "повітря-повітря". Про це повідомило канадське Міністерство оборони.

Україна отримає від Канади ракети AIM-9 класу “повітря-повітря“ - today.ua

Загалом Канада планує передати до Збройних сил України 43 ракети AIM-9. Коли це станеться – не уточнюється.

Ракети AIM-9 створила американська компанія Raytheon ще у середині 1950-х років. Хтось може сказати, що це, мовляв, застаріла ракета. Це не так. За час свого існування її кілька разів модернізували. Вона має цілком сучасні версії.

Так, наприклад, у 2020 році Польща купила 180 найсучасніших ракет AIM-9X Block II Sidewidner. Цими боєприпасами оснащуються польські літаки F-16. Такі ж ракети є на озброєнні армій США, Бельгії, Румунії, Марокко, Індонезії та інших країн світу.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

AIM-9X Block II - це найновіша версія ракети Sidewidner класу "повітря-повітря". Вона оснащена тепловізійною головною частиною самонаведення. Ракета, завдяки використанню каналу обміну даними, супроводжує ціль після пострілу і може вражати повітряні цілі у всьому діапазоні ракурсів, у тому числі в задній півсфері. Було також модернізовано підривник снаряда. AIM-9X від AIM-9M відрізняється насамперед новим блоком наведення.

Довжина ракети AIM-9X становить 2,9 м, діаметр – 0,127 м, розмах крила – 0,355 м. Максимальна дальність стрілянини – 20 км. Вага 85 кг. Вага боєголовки – 9,4 кг. Температурний режим роботи – від -54°С до +63°С. Термін експлуатації – 10 років.

Україна отримає від Канади ракети AIM-9 класу “повітря-повітря“

Керованими ракетами AIM-9X Block II можна оснащувати різні типи військових літаків. Наприклад, F-15 Eagle, Lockheed Martin F-16C/D Fighting Falcon та F/A-18E/F "Super Hornet".

Завдання ракети AIM-9X – знищення маловисотних та висотних, високошвидкісних цілей супротивника в умовах радіоелектронної протидії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі активно обговорюється питання передачі Україні американських винищувачів F-16. Деякі країни вже розпочали підготовку українських пілотів для них. Тому ракетами AIM-9 можуть оснащуватися F-16, які передадуть Україні. Зважаючи на все, наша країна все ж таки отримає американські винищувачі четвертого покоління. Але не виключено, що ці керовані ракети можна адаптувати, наприклад, до літаків МіГ, які використовують українські військові льотчики.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що бригаду Збройних сил України буде озброєно шведськими бойовими машинами піхоти CV90. Головне завдання цих машин – підтримка піхоти на полі бою.