Бригада ЗСУ буде озброєна шведськими БМП CV90

Бригада ЗСУ пройшла підготовку у Швеції на бойових машинах піхоти Stridsfordon CV90, повідомили українські ЗМІ. Цей військовий підрозділ уже повернувся до України і готується брати участь у майбутньому контрнаступі.

Бригада ЗСУ буде озброєна шведськими БМП CV90 - today.ua

Про те, що Швеція планує передати Україні БМП Stridsfordon CV90, стало відомо у січні 2023 року. Про це тоді повідомила прес-служба шведського Міністерства оборони. Але те, що бригада ЗСУ проходила навчання на шведській землі – офіційно ще не підтверджено.

Stridsfordon CV90 – це шведська гусенична бойова машина піхоти, розроблена у 1990-х роках. Її головне завдання – підтримка піхоти на полі бою. Екіпаж – 3 людини. У десантному відсіку міститься 8 людей (у новій версії C9040A 7 десантників).

Ця бойова броньована машина оснащується дизельним двигуном потужністю 440 к.с. (за іншими даними – 600 к.с.). Максимальна швидкість сягає 70 км/год, але по пересіченої місцевості менше. Запас ходу – до 320 км.

Бригада ЗСУ буде озброєна шведськими БМП CV90

Бронекорпус та башта CV90 виконані з катаних сталевих бронепліт з використанням рознесеного бронювання. Можна використовувати модулі композитної броні і комплекси активного захисту, що підвищує живучість машини на полі бою.

Ця шведська БМП озброєна автоматичною гарматою калібру 40 мм та кулеметом калібру 7,62 мм. Є денний та нічний тепловізорний приціли з лазерним далекоміром.

У CV90 є кілька версій та модифікацій. Якою саме версією оснащується бригада ЗСУ – не відомо. Швидше за все, це CV9030 (або 35), яка спеціально доопрацьована для експорту. Такі БМП стоять на озброєнні армій Норвегії, Швейцарії, Нідерландів та Фінляндії. Від стандартної шведської версії вони відрізняються, наприклад, озброєнням та додатковим захистом.

Бригада ЗСУ буде озброєна шведськими БМП CV90

Слід зазначити, що БМП Stridsfordon CV90 розроблено спеціально для клімату Швеції. У деяких районах Швеції клімат дуже суворий, зокрема субарктичний. Тому БМП CV90 має дуже хорошу прохідність, у тому числі і заболоченою місцевістю.

БМП CV90 мають відмінну прохідність. Вони добре захищені та добре озброєні. Такі бойові машини дуже допоможуть українським захисникам у боях із російськими окупантами.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що ЗСУ отримають від США найсучаснішу версію БМП M2 Bradley. Така версія має сучасні цифрові технології та посилений бронезахист.