Україна отримає нову партію БПЛА Puma: для чого вони потрібні

Автор: Максимов Віталій

США у рамках нового пакету військової допомоги передадуть Україні нову партію безпілотників Puma. Про це повідомляє прес-служба Пентагону.

Україна отримає нову партію БПЛА Puma: для чого вони потрібні - today.ua

Скільки конкретно безпілотників Puma буде у новій партії – не уточнюється. Відомо, що загальна вартість нового пакету військової допомоги Києву від Білого дому становить понад 2 млрд доларів. Наша країна, окрім безпілотних літальних апаратів, отримає також боєприпаси для систем ППО Patriot, декілька систем ППО HAWK та ракети, 105-мм та 203-мм артилерійські снаряди, боєприпаси для ракетних систем з лазерним наведенням.

БПЛА Puma вже стоїть на озброєнні ЗСУ. Ці безпілотні літальні апарати українські захисники використовують проти російських окупантів з весни 2022 року.

Що це за безпілотник Puma? Які його основні тактико-технічні показники?

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Україна отримає нову партію БПЛА Puma: для чого вони потрібні

Армія США прийняла на озброєння цей безпілотник у 2008 році (його використовує армія, ВМС та Корпус морської піхоти). Розробник – американська компанія Aero Vironment. Puma призначений для розвідки. Він також може підсвічувати цілі лазерним променем для наведення високоточної зброї.

Довжина БПЛА Puma становить 1,4 метра, розмах крил – 2,8 м. Максимальна злітна вага – 5,9 кг. Максимальна швидкість становить 83 км, а крейсерська швидкість – 37 км. Радіус дії – 15 км. У повітрі він може бути до 2 годин.

У версії RQ-20 Puma AE I характеристики дещо інші. У нього радіус дії становить 20 км, а час перебування у повітрі – понад 3 години.

Puma має чотири камери. Дві з них оптичні, а решта дві – інфрачервоні. Управління ведеться дистанційно.

Україна отримає нову партію БПЛА Puma: для чого вони потрібні

На озброєнні ЗСУ зараз є багато різних безпілотних літальних апаратів як вітчизняних, так і іноземних. У Puma перед безпілотниками аналогічного класу є принаймні дві переваги. Перша перевага – оптико-електронна система Mantis i45N, яка дозволяє ефективно виявляти цілі як вдень, так і вночі. Друга перевага – можливість підсвічування цілі лазерним променем.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для запуску БПЛА Puma не потрібна катапульта, не потрібна злітно-посадкова смуга. Його запускають із рук. Крім того, Puma літає тихо, тому його важко знайти за звуком.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що український спецназ отримав польські ударні БПЛА Warmate. Він оснащується змінною бойовою частиною вагою до 1,4 кг.