Україна отримає від МВФ 2,7 мільярда доларів без жодних попередніх умов. Те, що іще недавно здавалося фантастикою, скоро збудеться. Рада МВФ схвалила виділення 650-мільярдної допомоги країнам-членам МВФ.
Ну, а оскільки Україна з 1992 року також має в МВФ свою квоту, то і їй дістанеться шматок загального "пирога": 2,7 мільярда доларів із цих 650 віддадуть нам.
Ідея про виділення такої безпрецедентної допомоги від МВФ країнам-учасницям фонду була висунута директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою. Вона запропонувала таким чином підтримати світову економіку, яка перебуває в депресії після пандемії коронавірусу.
Слід сказати, що за час свого існування МВФ уже кілька разів вдавався до такого виду допомоги, однак таку значну суму не виділяли з МВФ ще жодного разу. Причому в МВФ акцентували увагу, що ці гроші особливо допоможуть вразливим країнам, чию економіку коронавірус підкосив дуже сильно. Можливо пані Георгієва сама не розуміє, наскільки вона має рацію. Для України ці гроші стануть справжнім рятувальним колом. Адже схоже, що чергового кредитного траншу від МВФ нам у цьому році не дочекатися. Хоча глава Мінфіну Сергій Марченко, який побував з робочим візитом у США, привіз з-за океану порцію оптимізму.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Підсумком його зустрічей з представниками МВФ стало досягнення компромісу з ряду питань, говорить Марченко. Слова головного українського фінансиста підтвердили і в МВФ, заявивши, що в переговорах, які стосуються нового траншу, вже є певний прогрес.
Таким чином, не виключено, що до вересня, як планує наш уряд, МВФ направить в Україну ще один кредитний транш, який "застряг у часі" на цілий рік.
Втім, президент Зеленський раніше стверджував, що Україна переживе і без чергового кредиту від МВФ. Мовляв, дадуть - добре, не дадуть - не дуже й кортіло. У цьому контексті вітчизняні законодавці вже встигли написати ряд законопроектів, які повинні збільшити фіскальне навантаження на все, "що ворушиться" в Україні, і в такий спосіб наповнити казну.
Але можливо, що подальше закручування "податкових гайок" можна буде відкласти завдяки цій "манні небесній", яка несподівано звалиться на нас завдяки небувалій щедрості МВФ. Звичайно, проблем із тіньовою зайнятістю, корупцією та іншим, що заважає Україні нормально існувати, це не викорінить, однак відсунути їх ще на півроку-рік дозволить.
Втім, із табору президентської політсили дедалі частіше лунають голоси, що Україні слід відмовитись від практики жити в борг. Хоча, там же і визнають, що ця думка слушна, але поки не на часі.