Україна може відмовитися від кредитів МВФ, - Гетманцев

Автор: Марченко Любов

Україна має намір відмовлятися від практики запозичення грошей у МВФ. Можливо, це не на часі сьогодні, але в майбутньому наша країна не повинна робити ставку на кредити МВФ. Таку думку озвучив в ефірі одного з телеканалів глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Україна може відмовитися від кредитів МВФ, - Гетманцев - today.ua

МВФ - це міжнародний кредитор, який надає позики країнам, що знаходяться в глибоких структурних кризах. Тому нинішня залежність України від кредитів МВФ говорить про те, що наша країна перебуває саме в такому кризовому стані. Однак цей стан затягнувся, і Україні потрібно якомога швидше виходити з нього.

Тому в майбутньому, сподівається Гетманцев, Україна цілком зможе обійтися без кредитів МВФ. Хоча зараз це не на часі, і українська влада, як і раніше, веде перемовини з МВФ щодо надання нового траншу.

Звичайно, можна і зараз обійтися без позики від Міжнародного валютного фонду. Але в такому випадку доведеться брати запозичення в інших кредиторів, а вони набагато дорожчы.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

"Безумовно, ми можемо обійтися без МВФ. Це буде зробити складніше, тому що ті гроші, які ми залучаємо на зовнішніх ринках, вони будуть коштувати дорожче. Вони будуть лягати на наш державний бюджет великим вантажем у вигляді високих відсотків. Ми ставимо перед собою мету припинити кредитування в Міжнародному валютному фонді ", - підкреслив Гетманцев.

Україна може відмовитися від кредитів МВФ, - Гетманцев При цьому МВФ, у свою чергу, недвозначно дав зрозуміти українській владі, що нова позика можлива тільки на його умовах. Міжнародні кредитори готові дати кредит в обмін на системні реформи в Україні, частина з яких пішла би на користь країні в цілому. Зокрема, це стосується посилення боротьби з корупцією, повної незалежності Нацбанку і реформи судової влади.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак друга частина вимог МВФ може поставити за межу виживання більшість українців, які вже й так стоять на цій межі. Йдеться про скорочення бюджетного дефіциту і повну диктатуру ринкових цін у сфері енергетики. Очевидно, міжнародні кредитори недооцінюють масштабів зубожіння великої частини українського населення. Однак цілком очевидно, що брати кредит МВФ для того, щоби було чим погасити попередній кредит МВФ - це навіть не стратегія проїдання, а набагато гірше.

Нагадаємо, в Україні можуть скасувати індексацію пенсію через вимоги МВФ. Кредитори вважають, що індексація робить дірку в Пенсійному фонді ще більше, і на її компенсацію доводиться брати додаткові гроші з бюджету.