Today.ua

Частина українців можуть втратити землю: Кабмін прийняв постанову

Ринок землі в Україні от-от відкриється. Напередодні його відкриття було ухвалено дуже важливу урядову постанову, в якій чітко виписані правила здійснення угоди купівлі-продажу землі.

Ця постанова, зокрема, містить кілька моментів, що різко звужують коло і права покупців землі. А деяких - просто змушують зважити: чи варто їм взагалі вплутуватися в операції на ринку землі.

Що передбачає постанова

Цією постановою передбачена перевірка покупців, які хочуть придбати землю. Вони повинні відповідати вимогам 130 статті Земельного кодексу України.

Хто може бути покупцем землі

Тобто, якщо ви, наприклад, балерина, яка після виходу на пенсію має намір зайнятися аграрним виробництвом, ніхто вам землю не продасть - танцюйте далі.

Перевіряти будуть і покупця, і продавця землі

Що стосується другого, то його перевірить Держгеокадастр. Перевіряти будуть, чи дійсно ця земля належить людині, яка намірилась її продавати. А ось перевірка покупців на ринку землі буде більш ретельною.

Покупців перевірятимуть за декількома пунктами

Дані для перевірки будуть брати з таких джерел:

Що буде після перевірки?

Після такої ретельної перевірки покупця, нотаріус повинен буде скласти протокол про те, що покупець відповідає усім вимогам, висунутим державою, а отже, має право стати повноправним учасником ринку землі. При цьому всю відповідальність за результати цієї перевірки бере на себе нотаріус.

І тепер - вишенька на торті

Якщо раптом після здійснення угоди купівлі-продажу буде виявлено, що покупець насправді, у чомусь не відповідає висунутим до нього вимогам, держава оскаржить незаконну оборудку в суді. А землю, яку покупець придбав, приховавши "темні плями" своєї біографії, у нього конфіскують.

Для тих, хто не злякався усього перерахованого вище, нагадаємо перелік документів, які потрібно підготувати покупцеві і продавцеві для здійснення угоди на ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ