Ринок землі: українцям розповіли, які документи потрібні для продажу паю

Вже зовсім скоро, менш ніж за два тижні, в Україні відкриється ринок землі. Експерти не очікують ажіотажу серед охочих купити і продати землю. Однак потенційним продавцям і покупцям все ж не завадило б обзавестися необхідними документами, аби ними скористатися, якщо раптом на ринку підвернути вигідні для них умови.

Ринок землі: українцям розповіли, які документи потрібні для продажу паю - today.ua

Як кажуть юристи, процедура купівлі-продажу землі буде максимально спрощена, щоби не втомлювати учасників угоди бюрократичними моментами. І все ж, обом сторонам угоди на ринку землі потрібно мати необхідні документи.

Які документи знадобляться продавцеві землі:

  1. Паспорт та ідентифікаційний код.
  2. Документи, що засвідчують право власності на земельну ділянку, яка продається.
  3. Виписка із Держземгеокадастру.
  4. Звіт про експертну грошову оцінку ділянки.
  5. Виписка з Держреєстру прав на нерухоме майно або державний акт.

Ринок землі: українцям розповіли, які документи потрібні для продажу паю

Покупцеві землі потрібно менше документів:

  1. Паспорт та ідентифікаційний код.
  2. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на покупку ділянки, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, а також свідоцтво про шлюб.

Нагадаємо, українцям радять не поспішати із продажем землі. Експерти кажуть, що первісна ціна гектара землі після відкриття ринку становитиме близько 1-1,5 тисячі доларів. Але це занадто низька вартість. Адже насправді земля - безцінний ресурс. В європейських країнах ринок землі також стартував із низьких цін, проте незабаром земля подорожчала. Отже і в Україні, вже через кілька років після відкриття ринку, вона може п'ятикратно, а то і більше подорожчати.

ДЖЕРЕЛОsocportal.info