У Києві взимку тривалість добових відключень електрики може досягти 10-12 годин для кожної групи споживачів. Таке тривале відключення електрики може бути застосоване через збільшення навантаження на мережу у холодну пору року. Тож, аби втримати систему стабільною, енергетикам доведеться обмежувати споживачів на більш тривалий час.
Про те, з якими реаліями доведеться вже незабаром зіткнутися киянам, йдеться в матеріалі zn.
За оцінками спеціалістів, внаслідок ракетних атак ворогу вдалося вивести з ладу близько 40% енергосистеми Україні. Причому в багатьох місцях удари припали на ключові об'єкти передачі енергії. Ціною неймовірних зусиль енергетикам вдається підтримувати систему стабільною і давати світло в домівки українців. Однак із такими ушкодженнями енергосистема не може працювати на повну потужність. Особливо – в зимовий сезон, коли навантаження на неї зростає.
Через це енергетикам доведеться ще більше обмежувати енергоспоживання споживачам центрального регіону, на який прийшлося найбільше ворожих ударів. Сумарна добова тривалість обмежень може досягати 10-12 годин.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Цьогорічний дефіцит потужності в енергосистемі України з початком зими зросте з поточних 1-1,5 млн. кВт до 2-3 млн. кВт та вище. Тому за таких умов найбільш реалістичними можуть бути прогнози відключення електрики на 10–12 годин на добу після заморозків. І киянам треба до нього готуватися", - йдеться у висновках спеціалістів.
Особливо дістанеться лівому берегу Дніпра. Адже там переважно розташовані новобудови, які запроектовані на високу енергоємність. І через це їх доведеться обмежувати у використанні електроенергії частіше, ніж жителів правого берега. На правому березі є досить багато невеликих котелень, які додають гнучкості системі теплопостачання тамтешніх будинків. Водночас, для жителів лівого берега відключення електрики будуть більш тривалими.
Але й навіть не це найбільше комунальне лихо, яке може спіткати киян. Через брак теплових ресурсів під час сильних морозів може замерзнути система водопостачання та каналізації, кажуть експерти. А це може призвести до численних поривів труб і масштабних аварій на водогоні та в каналізаційній мережі.
Нагадаємо, у КМДА розглядають різні сценарії розвитку ситуації з енергопостачанням столиці. На випадок блекауту та неможливості забезпечити містян водою і теплом, міська влада буде змушена вдатись до тотальної евакуації жителів столиці.