Today.ua

Труби замінювати не потрібно: Нафтогаз розвінчав популярний міф про нових постачальників

Компанія Нафтогаз розвінчала популярний міф про те, що при зміні постачальника газу доведеться замінювати і труби, по яких газ іде в будинок.

Користуючись тим, що ринок газу для українців ще в новину, деякі недобросовісні постачальники лякають своїх клієнтів, що, змінивши компанію-постачальника, їм доведеться замінити і труби.

"Запам'ятайте, будь ласка: замінювати труби в разі зміни постачальника НЕ ​​ПОТРІБНО! Газ буде доставлятися тією ж трубою і з використанням того ж обладнання. Постачальник газу не має стосунку до газових труб. Їх обслуговуванням та експлуатацією займається оператор ГРМ - ваш облгаз", - розтлумачила споживачам прес-служба Нафтогазу.

При цьому оператор ГРС, незалежно від того, якого постачальника собі обрав клієнт, все одно буде залишатися обслуговуючою компанією, яка відповідає за робочий стан труб, за справність всієї мережі і за безперебійне газопостачання клієнта. Ця ж сама компанія здійснює звірку та повірку лічильників і відповідає за можливий витік у мережі. Тому з усіх технічних питань споживачам слід звертатися саме до свого оператора ГРС: він за будь-яких умов мінятися не буде, пояснили в Нафтогазі. Що ж стосується постачальника газу, то його можна міняти, обираючи на ринку пропозицію, яку клієнт вважає найбільш прийнятною для себе. Ну, а всілякі залякування на кшталт заміни труб, відключення від газу та іншого, взагалі є протиправним, попередили в Нафтогазі.

"Якщо ваш попередній постачальник або оператор ГРС загрожують вам відключенням від газу при зміні постачальника або розповідають про вимогу заміни труб при переході до іншого постачальника, зверніться зі скаргою до регулятора (Н К Р Е К У). Зміна постачальника повинно бути безперешкодна і максимально проста . Це одна підписана заявка, кілька документів і 3-5 днів на обробку інформації! Все! " - підсумували в Нафтогазі.

Нагадаємо, в Нафтогазі також пояснили, кому повинні платити за газ нові власники житла, які ще не встигли переоформити його на себе. Вони платять за газ компанії-постачальнику, в якої купували газ колишні господарі квартири.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ