Тарифи на комуналку не підвищуватимуть, однак штрафи за несплату зростатимуть

Якщо законопроект про мораторій на підвищення вартості комунальних послуг під час війни затвердять у другому читанні, то тарифи на комуналку заморозять до закінчення воєнного стану та ще на півроку після його скасування. Проте пеню за несплату комуналки можуть нарахувати, і після війни борги з комуналки стягнуть разом зі штрафами.

Тарифи на комуналку не підвищуватимуть, однак штрафи за несплату зростатимуть - today.ua

Такі положення містить законопроект №7427 щодо запровадження мораторію на підвищення тарифів на комуналку. Він уже схвалений депутатами в першому читанні, і, найімовірніше, буде схвалений і в другому.

Для того, щоби покрити різницю між тарифами за комуналку, за якими, як і раніше, платитиме населення, і реальною вартістю енергоресурсів, потрібно буде десь знайти 180 мільярдів гривень. Втім, звідки така точність, абсолютно незрозуміло, адже втрати комунального сектору безпосередньо залежатимуть від того, скільки триватиме війна. Чи ТАМ уже щось знають, чого ще не знають усі інші? У будь-якому разі таку суму розраховують отримати від міжнародних партнерів.

Тарифи на комуналку не підвищуватимуть, однак штрафи за несплату зростатимуть Щодо споживачів, яким цей закон має полегшити існування, то не все буде так безхмарно, як багато хто розраховує. Звичайно, цей закон виконає своє головне призначення – дозволить українцям, які в основному зубожіли під час війни, платити за комуналку помірні гроші. Проте бажано платити вчасно та не накопичувати боргів, адже пеню за несплату все одно нарахують.

Навіть більше, після скасування військового стану доведеться терміново гасити борги, що накопичилися. А якщо хтось думає, що після війни Україна одразу порине в епоху благоденства, і в усіх непомірно зростуть зарплати, то це навряд чи. Відразу багатшими ми не станемо. А ось розрахуватися за комуналку доведеться, і не лише за нарахованою вартістю, а й за накопиченими штрафами.

Нагадаємо, стало відомо, з яким боргом за комуналку українців можуть покликати до суду та позбавити майна.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua