Борги за комуналку під час війни: кому з українців можуть відключити послуги ЖКГ

Чимало українців накопичують борги за комуналку. З початком війни ситуація наблизилася до катастрофічної. Стало відомо, за якої суми заборгованості їм можуть відключити послуги ЖКГ.

Борги за комуналку під час війни: кому з українців можуть відключити послуги ЖКГ  - today.ua

Про це повідомила координатор житлово-комунальних та енергетичних програм цивільної мережі "Опора" Тетяна Бойко. Вона нагадала, що в період дії військового стану в Україні заборонено відключати споживачам будь-які комунальні послуги через несплату. Також не дозволяється нараховувати штрафи, серед яких пеня.

Проте експерт закликала українців не зловживати пільгами. Бойко наголосила, що ігнорувати платежі можуть лише ті українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій. Фахівець зазначила, що боржники після війни обов'язково зіткнуться із проблемами.

У законодавстві не вказано суми заборгованості, які призводять до обмеження використання послуг. Також не вказано суму, по досягненню якої постачальник судитиметься з користувачем. Проте Тетяна назвала тих, хто опиниться у зоні ризику.

"Зазвичай, це вже така сума, з якої можна йти до суду. Оскільки суд – це завжди додаткові витрати, тобто зазвичай ця сума вже перевалювала за 100 тисяч гривень", – цитує Тетяну Бойко "Сегодня".

Борги за комуналку під час війни: кому з українців можуть відключити послуги ЖКГ Експерт назвала комунальників героями на російсько-українській війні, які не повинні працювати безкоштовно. Бойко наголосила на тому, що навіть у захоплених рашистами містах подавали воду, вивозили сміття, швидко відновлювали газові труби та електромережі. Оплата ЖКП – внесок кожного українця у наближення перемоги та відновлення інфраструктури нашої країни.

Раніше ми повідомили, що робитимемо українцям, які не можуть повернути банкам борги за кредитами.

ДЖЕРЕЛОСегодня