Споживачам не варто розраховувати на літнє зниження тарифів на газ. Найімовірніше, вони залишаться на колишньому рівні. На європейському газовому ринку сьогодні немає ніяких підстав для зниження цін на блакитне паливо.
Таку відповідь дала компанія Нафтогаз на запит журналістів одного з українських видань. Основна причина високих літніх тарифів - холодна минула зима та аномально холодна затяжна весна. Тривалий період низьких температур призвів до підвищеної витрати газу з підземних сховищ.
Із закінченням опалювального сезону, Європа почала поповнювати запаси газу у своїх підземних сховищах. Тому про квітневе, а згодом і травневе зниження ціни на газ говорити не випадало.
Але й тепер, під кінець весни, підземні сховища Європи заповнені лише на 35%, тоді як у минулому році на цю пору вже було заповнено вдвічі більше. На сьогодні в ПСГ закачано 36 мільярдів кубометрів газу, і це на 37 мільярдів менше, ніж наприкінці травня 2020. У зв'язку з настанням тепла, вартість газу в Європі все ж трохи знизилася, проте це 6-7-процентне зниження погоди на ринку не робить.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Звичайно, споживачі мають право очікувати літнього зниження ціни на газ, проте цьогоріч це малоймовірно і може трапитися хіба що під впливом форс-мажорних обставин, говорять у Нафтогазі.
Однак на сьогодні в Україні функціонує ринок газу, на якому пропонують свої послуги понад 50 компаній-постачальників. Вони пропонують різні тарифи на газ і різні тарифні плани. Тому споживачам є з кого обирати.
"І ціна на газ - один з головних чинників вибору компанії. Тому постачальники будуть робити максимум, щоб оптимізувати ціну для клієнта і знаходити нові рішення для економії", - говорять у Нафтогазі.
Нагадаємо, експерти газового ринку також вважають, що влітку не варто чекати істотного зниження тарифів на газ. Хіба що деякі компанії можуть тимчасово піти на такий крок, аби залучити на свою сторону клієнтів.