Літні тарифи на газ: українцям розповіли, коли ціни стануть нижчими

Незважаючи на те, що зараз усіх українців автоматично перевели на фіксовані річні тарифи на газ, багато хто все ж міркує, чи не змінити їх на дешевші літні місячні тарифи. Тому українці з нетерпінням чекають звісток із "газового фронту": чи не знизяться ціни на газ. Чи варто чекати дешевих тарифів на газ цього літа, розповіли експерти енергоринку.

Літні тарифи на газ: українцям розповіли, коли ціни стануть нижчими - today.ua

Деякі компанії можуть влітку знизити тарифи на газ, вважає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич. Вони це зроблять не з великої любові до споживачів, а заради того, щоби привернути низькими цінами нових клієнтів. Тому цілком ймовірно, що влітку деякі облгази почнуть зваблювати народ дешевими місячними тарифами на газ.

Однак працювати собі на збиток вони навіть влітку не стануть. Тому таке можливо лише в тому випадку, якщо газ подешевшає на європейському ринку. Причому подешевшати там він має істотно - приблизно вдвічі. Нині на європейських хабах газ торгується в перерахунку на гривню приблизно по 10 гривень за кубометр. При цьому газ українського видобутку має собівартість порядку 2,5-2,6 гривень за кубометр. Тому європейський газ поки не може конкурувати з тим, що продають постачальники, які торгують українським (саме тому в нас ціна нижча, ніж зараз у Європі).

Літні тарифи на газ: українцям розповіли, коли ціни стануть нижчими А член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що через холодну зиму та спустошення підземних сховищ, газ на європейському ринку, як і раніше, залишається дорогим. Зараз Європа активно закуповує його на зберігання. А поки цей процес буде тривати, газ не подешевшає.

"Ціни на євроринку знизяться наполовину не раніше липня-серпня. Але не факт, що українські оператори ринку, які мають річні контракти з побутовими споживачами за фіксованою ціною, проявлять щедрість і зменшать тарифи. Масовим таке явище точно не буде, хіба що в рамках маркетингової політики окремих компаній, для збільшення числа своїх споживачів ", - висловив свої міркування Олег Пендзин.

Тому робити ставку на дешевий річний газ українцям не варто. Тарифи на газ, якщо й подешевшають, то не набагато і не надовго. Нагадаємо, деякі експерти прогнозують, що літні тарифи на газ можуть виявитися навіть вище, ніж фіксований річний.

ДЖЕРЕЛОsegodnya