Танкісти ЗСУ отримали снаряди зі збідненим ураном: для чого вони призначені

Автор: Максимов Віталій

Великобританія в рамках нового пакету військової допомоги передала Україні снаряди зі збідненим ураном, які можуть використовувати британські танки Challenger 2. Про це повідомили британські ЗМІ з посиланням на заступника міністра оборони Британії Джеймса Хіпі.

Танкісти ЗСУ отримали снаряди зі збідненим ураном: для чого вони призначені - today.ua

За його словами, українські танкісти вже використовують снаряди із збідненим ураном у боях із російськими окупантами. Але на якій конкретно ділянці фронту – не уточнюється. Також не повідомляється скільки таких боєприпасів Британія вже передала Україні.

Джеймс Хіпі підкреслив, що Великобританія не проводитиме очищення снарядів із збідненим ураном після закінчення війни в Україні. Який саме тип снарядів із збідненим ураном отримали українські танкісти – невідомо. Британці використовують у своїх танках кілька типів таких боєприпасів.

Про те, що уряд Великобританії планує передати до ЗСУ партію танкових снарядів калібру 120 мм із збідненим ураном, стало відомо у березні 2023 року. Вони призначені для стрілянини з британських танків Challenger 2, які теж має незабаром отримати Україна (буде передано 14 танків Challenger 2).

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

Танкісти ЗСУ отримали снаряди зі збідненим ураном: для чого вони призначені

Снаряди з збідненим ураном мають більшу пробивну силу, ніж стандартні снаряди, в яких використовується свинець. Вони пробивають броню до 700 мм. Тобто, вони можуть знищувати всі типи танків, які використовують російські окупанти у своїй війні проти України. А це якраз те, що наразі потрібно українським бійцям.

Що таке збагачений уран? Чи небезпечний він для оточуючих? Збіднений уран виходить у процесі збагачення під час виробництва ядерного палива та ядерної зброї. Він менш радіоактивний, ніж метал, що зустрічається в природі. Але все ж таки є певні побоювання з приводу його токсичності.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після того, як стало відомо, що Україна отримає танкові снаряди зі збідненим ураном, РФ зчинила галас у своїх пропагандистських ЗМІ. Російські окупанти були дуже незадоволені рішенням Великої Британії. При цьому на озброєнні російських окупантів є снаряди зі збідненим ураном. Такі ж боєприпаси прийняті на озброєння армій багатьох країн світу, зокрема США та Китаю.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що це за танки Challenger 2, які вже найближчим часом передадуть Україні.