Британія передасть ЗСУ танкові снаряди зі збідненим ураном

Автор: Максимов Віталій

У рамках нового пакету військової допомоги Україна отримає від Великобританії бронебійні снаряди із збідненим ураном для танків Challenger 2. Про це повідомили британські ЗМІ із посиланням на заступника міністра оборони Великобританії Анабель Голді.

Британія передасть ЗСУ танкові снаряди зі збідненим ураном - today.ua

Скільки саме Британія планує передати нашій країні боєприпасів до танків Challenger 2, і скільки з них із збідненим ураном – не уточнюється. Також Голді не уточнила, які саме бронебійні снаряди із збідненим ураном для британських танків отримає Україна (є кілька типів таких снарядів).

Нагадаємо, у січні 2023 року Великобританія ухвалила рішення передати Україні для боротьби з російськими окупантами ескадрон танків Challenger 2. До складу британського танкового ескадрону входять 14 бойових броньованих машин. За словами британського прем'єр-міністра Ріші Сунака, ЗСУ отримають танки Challenger 2 вже у березні 2023 року, тобто раніше, ніж очікувалося. Українські танкові екіпажі проходять відповідну підготовку на Туманному Альбіоні (або вже пройшли).

Оскільки Challenger 2 оснащується гарматою калібру 120 мм, то зрозуміло, що йдеться і про відповідні снаряди. Очевидно, Україна отримає снаряди L26 (CHARM 1) або L27A1 (CHARM 3). Вони використовують збіднений уран.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

Британія передасть ЗСУ танкові снаряди зі збідненим ураном

Збіднений уран виходить у процесі збагачення під час виробництва ядерного палива та ядерної зброї. Він менш радіоактивний, ніж метал, що зустрічається в природі. Але, як і раніше, є побоювання з приводу його токсичності. Збіднений уран використовують у бронебійних снарядах, оскільки вони на 70% щільніше, ніж із свинцю. Такі снаряди здатні вражати всі типи російських танків. Вони пробивають броню до 700 мм.

Бронебійні снаряди зі збідненим ураном – це стандартний компонент боєзапасу армій США, Великобританії, Франції, Туреччини, Китаю, Індії. Вони є і в інших країнах світу.

Такі снаряди, до речі, має і російська армія, яка в лютому 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Тим часом, глава Кремля Володимир Путін вже пригрозив "відповідним чином відреагувати" на постачання Україні снарядів із збідненим ураном.

Британія передасть ЗСУ танкові снаряди зі збідненим ураном

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Під час війни у 1991 році в Перській затоці армії США та Великобританії витратили близько 280 тонн снарядів із збідненим ураном. Такі ж снаряди використовувалися країнами НАТО на Балканах та в Іраку.

Раніше стало відомо, що ЗСУ вже отримали французькі колісні легкі танки AMX-10 RC.