Названа сума, яку Україна повинна заплатити за зовнішніми боргами до кінця 2021 року

Автор: Марченко Любов

Стала відома сума грошей, яку наша країна має повернути в рахунок сплати зовнішніх боргів до кінця 2021 року. Відповідні дані Нацбанк оприлюднив на своєму сайті.

Названа сума, яку Україна повинна заплатити за зовнішніми боргами до кінця 2021 року - today.ua

Отже, у другому-четвертому кварталах поточного року нашій країні належить повернути іноземним кредиторам 13,832 мільярда доларів. Це повна сума того, що підлягає поверненню підприємствами і банками України.

10,818 мільярдів із цієї суми - це тіло різних кредитів, а 3,015 мільярда - відсотки по них.

Пік виплат припаде на третій квартал. Саме тоді Україна буде змушена виплатити за зовнішніми запозиченнями найбільшу суму грошей - 5,624 мільярда доларів. У четвертому кварталі ці виплати будуть трохи менші - 4,959 мільярда.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

914 мільйонів доларів із цих виплат припадає на частку МВФ. Причому 185 мільйонів з них - плата за відсотками. Крім того, до кінця 2021 року Україна також повинна виплатити майже 22 мільярди гривень іноземним громадянам, які є власниками українських облігацій внутрішньої позики (ОВДП). Названа сума, яку Україна повинна заплатити за зовнішніми боргами до кінця 2021 року Україні було би простіше виплачувати свої борги, якщо вона зуміла би отримати черговий кредитний транш від МВФ. Хоча, в принципі, це шлях в нікуди: брати новий борг, щоб оплатити старі борги.

Втім, МВФ в обмін на черговий кредит висунув Україні ряд вимог, виконати які доволі важко. Ці вимоги, зокрема, стосуються незалежності Нацбанку, реформи судово-юридичної системи, посилення боротьби з корупцією.

Якщо ці вимоги підходять більшості українців, то вони дуже незручні для багатьох можновладців, адже корупція і безкарність - це, власне те, заради чого вони вже майже три десятиліття прагнуть "покермувати" державою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак при цьому прагматичні кредитори з МВФ висувають українській владі ще й вимоги щодо підвищення тарифів на енергоресурси та зниження соціальних виплат громадянам. Мабуть, вони переоцінюють запас фінансової міцності пересічних українців і судять про доходи громадян за рівнем життя своїх українських партнерів по переговорах. Загалом, такі вимоги кредиторів також виконати неможливо.

Виходячи з того, що українська влада намагається ввести фіксований тариф на газ для підприємств теплової енергетики і не хоче піднімати тариф на електроенергію до ринкового рівня, зараз ми від кредиту МВФ ще далі, ніж були на початку цього року.

Головне