Нафтогаз повідомив, для кого тариф на газ буде найдешевшим

Автор: Марченко Любов

Компанія Нафтогаз визначила вартість газу для підприємств теплової комунальної енергетики. Всупереч похмурим прогнозам, для них тариф на газ буде навіть меншим, ніж фіксовані річні тарифи для побутових споживачів. На спільній нараді у президента члени Асоціації міст Україні зуміли домовитись із Нафтогазом і владою щодо врегулювання тарифного питання для підприємств-виробників тепла.

Нафтогаз повідомив, для кого тариф на газ буде найдешевшим - today.ua

"Цього тижня НАК «Нафтогаз України» запропонує підприємствам теплокомуненерго постачання газу за річним контрактом (ціна — 7 400 грн/тис. куометрів)", - поділився у своєму Facebook мер Житомира Сергій Сухомлин.

Із проблемою газопостачання котелень Житомир гостро зіткнувся на минулому тижні, коли "Житомиргаз" вимкнув газ для котелень, які забезпечують гарячою водою лікарні. У подібній ситуації опинились не лише житомирські тепловики, але й підприємства ТКЕ із багатьох інших міст.

Крім того, на нараді було досягнуто домовленості, що Нафтогаз звернеться до Державної виконавчої служби, аби та зняла арешти з рахунків тепловиків.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Нафтогаз повідомив, для кого тариф на газ буде найдешевшим

На нараді також досягли домовленості, що вже найближчим часом парламент розгляне законопроект щодо списання боргів за спожитий газ із підприємств ТКЕ. А ще, влада має, також найближчим часом вирішити питання щодо відшкодування заборгованості, що виникла через різницю в тарифах, за якими тепловики купували газ, і які закладали людям у платіжки за тепло. У другому випадку вони були значно нижчі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ще чекаємо на зміни до Бюджетного кодексу в частині надання можливості органам місцевого самоврядування здійснювати місцеві запозичення для придбання газу на потреби ЖТКЕ", - пише Сухомлин.

Нагадаємо, МВФ вимагає від української влади встановлення ринкових цін на всі енергоносії і для всіх, без винятку, споживачів. Якщо домовленості, досягнуті на нараді у Зеленського, не спрацюють, то вже влітку українці можуть масово залишитись без гарячої води, а восени опалювальний сезон не розпочнеться.