Страховий стаж і пенсія: у ПФУ зробили важливу заяву про те, хто не може сплачувати добровільні внески

Автор: Марченко Любов

Українці можуть самі збільшити свій страховий стаж, а також подбати про збільшення виплат із солідарного Пенсійного фонду. При цьому вони можуть не працювати, а просто сплачувати внески до ПФУ, уклавши договір про добровільне пенсійне страхування. Але, як з’ясувалося, платити за себе внески до ПФУ можуть не всі.

Страховий стаж і пенсія: у ПФУ зробили важливу заяву про те, хто не може сплачувати добровільні внески - today.ua

Про це розповіли у Пенсійному фонді України.

Українці можуть збільшити свій страховий стаж, необхідний для отримання пенсії навіть якщо вони офіційно ніде не працюють. Вони також можуть самостійно збільшити розмір своєї пенсії, якщо сплачуватимуть додатковий ЄСВ (єдиний соціальний внесок).

На жаль, сьогодні чимало наших співгромадян або працюють неофіційно, або офіційно одержують мінімальну зарплату. При цьому реально їм платять більше, але щоб мінімізувати податки, роботодавець у звітах "малює" усім мінімалку. Проте, на жаль, і ЄСВ сплачується з їхньої зарплати мінімальний. Тому після досягнення пенсійного віку вони зможуть розраховувати лише на мінімальну пенсію.

Популярні зараз

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Страховий стаж і пенсія: у ПФУ зробили важливу заяву про те, хто не може сплачувати добровільні внески

Ще гірші справи у неофіційних працівників. За них ніхто нічого не платить, і стаж їм не йде зовсім. Однак, держава пропонує таким громадянам вихід у вигляді добровільного пенсійного страхування. Завдяки добровільним внескам можна поповнити собі стаж, а також збільшити розмір майбутньої пенсії.

Проте, як з'ясувалося, сплачувати добровільні страхові внески громадяни можуть лише до моменту офіційного виходу на пенсію. Після того, як вони офіційно вийшли на пенсію, страхові внески від них не приймаються.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте після цього може включитися механізм благодійних пенсій, які конкретний пенсіонер може отримувати від мецената. Добровільні пожертвування на ім'я конкретного пенсіонера або до загального Пенсійного фонду може робити будь-хто через веб-портал ПФУ.

Нагадаємо, стало відомо, що буде з нинішніми виплатами пенсіонерам із солідарного фонду, коли впровадять накопичувальну пенсію.