Стало відомо, що буде з теперішніми виплатами пенсіонерам, коли впровадять накопичувальну пенсію

Накопичувальна пенсія не стане на заваді нарахуванню і виплаті пенсії із солідарного Пенсійного фонду, яка зараз є єдиною в Україні. Відрахування в накопичувальну пенсію не зачеплять тих грошей, з яких формується солідарний Пенсійний фонд. Це будуть окремі гроші та окремі накопичення.

Стало відомо, що буде з теперішніми виплатами пенсіонерам, коли впровадять накопичувальну пенсію - today.ua

Про це заявила в ефірі телеканалу "Ми – Україна" народна депутатка України, член бюджетного комітету Леся Забуранна.

За словами депутатки, при відрахуваннях грошей на накопичувальні рахунки громадян єдиний соціальний внесок (ЄСВ) не чіпатимуть. Адже нині всі українські пенсіонери отримують виплати з Пенсійного фонду, який формується саме за рахунок сплати ЄСВ. Солідарної пенсійної системи не чіпатимуть і в подальшому. Водночас, українці, в яких зберуться гроші на накопичувальних рахунках, отримуватимуть по дві пенсії – солідарну та накопичувальну.

"ЄСВ відрахування не змінюється тому, що ми законопроектом не плануємо знищувати солідарну систему. Всі зараз пенсіонери отримують кошти із державного Пенсійного фонду. Відрахування будуть залишатися. Мова йде про додаткові відрахування, які будуть спрямовані саме в систему накопичення", - роз'яснила Леся Забуранна.

Стало відомо, що буде з теперішніми виплатами пенсіонерам, коли впровадять накопичувальну пенсію

Втім, незважаючи на такі запевнення депутатки, яка, до речі, є одним з ініціаторів законопроекту про накопичувальну пенсію, усе ж сума, яка йтиме з ЄСВ на фінансування солідарного Пенсійного фонду, дещо зменшиться. Адже в законопроекті чітко сказано, що розмір ЄСВ не збільшуватимуть, і що відрахування до накопичувальної пенсії здійснюватимуться саме з тієї суми ЄСВ, що зараз платиться із заробітків українців.

"Розмір єдиного соціального внеску, який сплачується роботодавцем, залишається незмінним, накопичувальний внесок включається до складу єдиного соціального внеску", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Леся Забуранна також додала, що нині через війну та скорочення податків від ФОПів дефіцит Пенсійного фонду зріс. І через це ПФУ зараз дотують із бюджету.

Втім, Пенсійний фонд дотувався з бюджету і до війни. А під час війни, як стверджують у Мінсоцполітики, обсяг фінансових надходжень від ЄСВ навпаки зріс завдяки високим вирахуванням із зарплат військових.

Нагадаємо, в Україні поступово підвищується пенсійний вік, хоча формально вік  виходу на пенсію залишається незмінним – 60 років.

ДЖЕРЕЛОweukraine.tv