Стало відомо про масштабне скорочення допомоги українським біженцям у Польщі, Чехії та інших країнах.

Автор: Марченко Любов

Українські біженці, які опинились у країнах Євросоюзу, поступово втрачають фінансову підтримку держав, що дали їм тимчасовий притулок. Зокрема, Польща вже скасувала частину виплат для наших співгромадян. На черзі – Чехія, Словаччина та Румунія.

Стало відомо про масштабне скорочення допомоги українським біженцям у Польщі, Чехії та інших країнах. - today.ua

Що вже змінилося для українських біженців, і що зміниться найближчим часом, публікує Bloomberg.

Польща

Польща дала притулок найбільшій кількості українських біженців – 1,6 млн наших співвітчизників. І, звичайно, на їхнє утримання йдуть величезні гроші. Тому поляки вже мусили скасувати частину виплат для українців. Зокрема, скасували житлову субсидію на колективне житло, яка дорівнювала 40 злотих на людину на день, що приблизно еквівалентно 10 доларам. Окрім цього, українці тепер не можуть скористатися безкоштовним проїздом у громадському транспорті.

Але при цьому поки що частину пільг зберегли. Зокрема, залишилася щомісячна допомога на дітей у розмірі 500 злотих на місяць на одну дитину, а також безкоштовне навчання та безкоштовне медичне обслуговування.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Чехія

Чехія, яка дала притулок близько 0,5 млн українських біженців, вже витратила на їхнє утримання 23 млрд крон, що становить близько 1,1 млрд доларів. Грошей у бюджеті країни на утримання наших співвітчизників бракує. Через це в країні мають намір припинити дотування домовласників, які дали притулок нашим біженцям. Замість плати домовласникам платитимуть гроші самим біженцям. Причому до кінця поточного року виплату залишать тільки для людей, які не можуть працювати і не в змозі утримувати себе.

Словаччина

У Словаччині також термін виплати допомоги для біженців спливає наприкінці травня. Розмір допомоги становить 24 євро на день на дорослого і 12 євро на день на дитину. При цьому українців уже попередили, що у фінансовому резерві, призначеному для України, грошей не вистачає. Тобто наші співгромадяни залишаться там без грошей.

Стало відомо про масштабне скорочення допомоги українським біженцям у Польщі, Чехії та інших країнах.

Румунія

Румунія вже витратила на виплати українським біженцям півмільярда євро. Тому уряд Румунії був змушений чотири місяці тому припинити їм виплати за житло.

"Румунія вже витратила сотні мільйонів євро на біженців, і ми продовжимо це робити. У нас обмежений бюджет, і ми докладаємо всіх зусиль, щоб забезпечити підтримку всіх громадян, румунів та іноземців", - наголосив речник румунського уряду Ден Карбунару.

Щоб розтягнути термін виплати грошей, призначених для підтримки біженців, румунський уряд був змушений скоротити виплати майже вдвічі.

Із травня система виплат зміниться. Біженці отримуватимуть підтримку, але виплати будуть одноразовими. Так, сім'я зможе отримати 2000 леїв (445 доларів) на житло, фізособи отримуватимуть 750 леїв, і кожному біженцю нададуть ще по 600 леїв на їжу.

Однак усі ці виплати будуть доступні лише місяць. Цей місяць буде надано для пошуку роботи. Далі всім працездатним громадянам гроші перестануть виплачувати. Держава збереже підтримку лише для непрацездатних.

При цьому експерти вже зазначають, що у тих, хто не знайде собі роботи, можуть виникнути проблеми з проживанням, особливо у великих містах із високою орендною платою за житло. Наприклад, у Бухаресті за орендовану квартиру доведеться віддати приблизно 400-500 євро на місяць.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому працездатні українські біженці будуть змушені або знайти собі роботу, або повернутися додому в Україну.

Нагадаємо, стало відомо, які зарплати одержують українські біженці в Польщі. Їхній середній заробіток приблизно в 3,5 рази вищий, ніж в Україні.

Головне