Стало відомо, яким буде тариф на електроенергію у новому році

Автор: Марченко Любов

В Україні вже у новому році перерахують тариф на електроенергію для побутових споживачів. Його приведуть до ринкового показника. При цьому, за словами експертів, тариф може зрости приблизно втричі. З новим тарифом українці будуть незабаром після закінчення опалювального сезону.

Стало відомо, яким буде тариф на електроенергію у новому році - today.ua

Опалювальний сезон, як відомо, триває в Україні приблизно з середини жовтня до середини квітня. Однак для зручності розрахунків заведено вважати його з початку жовтня до кінця квітня. Тобто вже з травня українці, найімовірніше, будуть із новим тарифом на електроенергію.

Народ готували до перегляду цього тарифу з весни нинішнього року. У ЗМІ раз у раз з'являлася інформація, з претензіями на інсайдерську, про те, які розцінки за електрику влада готує побутовим споживачам. Говорили навіть про п'ятиступінчасту градацію тарифу на електроенергію, але в результаті влада звела все до популістського зниження чинного тарифу з 1,68 гривні до 1,44. При цьому споживачам, які спалюють за місяць понад 250 кВт-год, тариф залишили колишнім – 1,68. Стало відомо, яким буде тариф на електроенергію у новому році Проте, експерти ринку електроенергії кажуть, що довго утримувати такий знижений тариф влада не зможе. Цього не дозволять ані міжнародні кредитори, ані самі виробники енергії, які зазнають збитків. Реальна собівартість кіловат-години електрики в Україні становить 4,5-4,85 гривні.

Отже, щоби вийти в розрахунках із населенням хоча б на нульову рентабельність, електроенергія має продаватися принаймні втричі дорожче. Саме такий тариф близько 4 гривень за кіловат-годину і буде після закінчення опалювального сезону.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А згодом його підніматимуть ще. Адже Україна готується добудовувати два атомні енергоблоки. А це – величезні гроші, яких взяти ніде – окрім як із підвищеного тарифу на електрику.

Нагадаємо, при цьому і зараз не всі побутові споживачі сплачують вартість електрики за тарифом 1,44. Для деяких його залишили колишнім – 1,68 гривні.