Плата за комуналку може бути наполовину меншою. Українцям розповіли, як це зробити. При цьому не потрібно нічого накручувати в лічильниках або хапати дрижаки у холоді. Все можна зробити законно.
Все дуже просто: потрібно належним чином утеплити своє житло і подбати про ефективне використання енергоресурсів. Про це нагадали на сайті Держенергоефективності.
Зараз, коли завершився опалювальний сезон і на вулиці, нарешті, потеплішало, можна зайнятися ремонтами будинків і реконструкцією систем опалення, щоби взимку плата за комуналку не провокувала серцевих нападів. Зокрема, українцям пропонують скористатися програмою так званих "теплих кредитів".
Так, лише за минулий тиждень програмою "теплих кредитів" скористалися близько 700 сімей наших співгромадян. Вони отримали кредити на суму 28,3 мільйона гривень. З цієї суми 26,8 мільйона пішли на підвищення енергоефективності приватних будинків, а 1,5 мільйона - на установку високоефективних котлів на твердому паливі.
Нагадаємо, програма "теплих кредитів" передбачає співучасть держави у фінансуванні підвищення енергоефективності житлових будинків. Держава бере на себе від 20 до 35% вартості кредиту, який дається на утеплення будинку.
У підсумку, завдяки проведенню комплексу робіт з підвищення енергоефективності будинку, можна:
- заощадити 20-50% і навіть більше на платі за комуналку;
- підвищити рівень комфорту у своїх помешканнях.
"Дані моніторингу, який проводить Держенергоефективності, ще раз підтверджують, що українці продовжують готуватися до наступного опалювального сезону, а державна підтримка заохочує їх до цього", - йдеться в інформації на сайті.
Програма "теплих кредитів" цьогоріч стартувала в кінці березня. І за цей недовгий проміжок часу нею вже скористалися 7558 домогосподарств. Сума кредитів, які вони вже отримали в банках на утеплення своїх жител, підбирається до 302 мільйонів гривень.
Нагадаємо, при цьому комунальні борги українців зростають. Адже зараз субсидії зменшили, а плата за комуналку зросла. Тому підвищення енергоефективності житла - єдиний спосіб утриматися на краю прірви комунальних боргів.