Стало відомо, чим загрожує Україні припинення імпорту електроенергії з Білорусі

Автор: Марченко Любов

З четверга, 18 листопада, Білорусь припинила імпорт електроенергії до України. При цьому енергосистема України вже майже добу працює стабільно, без аварійних і без вимушених віялових відключень.

Стало відомо, чим загрожує Україні припинення імпорту електроенергії з Білорусі - today.ua

Про це повідомила прес-служба державної компанії Укренерго.

У повідомленні наголошується, що компанія Укренерго є оператором системи передачі, тобто сама вона не бере участі у закупівлі чи продажу електроенергії, а виконує лише технічну роль. При цьому закупівлі здійснюють постачальники, які й домовлялися з Білоруссю щодо постачання електроенергії.

Таким чином, до 17 листопада Білорусь імпортувала свою електроенергію в Україну на основі укладених договорів. Проте з першої години ночі 18 листопада імпорт електроенергії з Білорусі в Україну було припинено. Тобто вже добу ОЕСУ працює без надходження імпортної електроенергії. Стало відомо, чим загрожує Україні припинення імпорту електроенергії з Білорусі

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

"Зараз енергосистема України працює стабільно. Жодних відключень споживачів, пов'язаних із заходами для примусового зниження споживання, за попередню добу і станом на зараз не відбулося. Графіки обмеження потужності та аварійного відключення не застосовувалися", - йдеться у повідомленні Укрнерго.

При цьому в прес-службі також зазначають, що на даний момент в Україні працюють 13 атомних енергоблоків з навантаженням 11,4 – 11,5 ГВт. Зростає також виробництво теплової енергії на ТЕЦ. При цьому виробництво на ТЕС дещо скоротилося.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак поки що, на щастя, жодних позаштатних ситуацій в енергосистемі України за добу не було. Тобто поки вона може працювати і без імпорту електроенергії.

Нагадаємо, напередодні про припинення постачання електроенергії в Україну заявило Білоруське телеграфне агентство БелТА.