Білорусь припинила постачання електроенергії в Україну

Автор: Марченко Любов

Електроенергія з Білорусі від сьогодні не надходить до України. Білорусь оголосила про припинення постачання електрики з четверга, 18 листопада. Однак у майбутньому нові поставки не виключені.

Білорусь припинила постачання електроенергії в Україну - today.ua

Постачання електрики з Білорусі частково покривало дефіцит електроенергії в Україні, що утворився через простоювання вугільних енергоблоків на теплових електростанціях. Через зупинку енергоблоків на ТЕС в Україні виникли труднощі із покриттям потреб країни в електриці у піковий час. Через це Україна запросила допомоги у сусідів – Білорусі та Словаччини.

Однак 8 листопада з'явилося повідомлення, що нібито Білорусь після постачання в Україну 500 МВт електрики відмовилася від подальшого продажу електроенергії Україні. Білоруська сторона мотивує це тим, що умови постачання їй економічно не вигідні. Білорусь припинила постачання електроенергії в Україну Однак насправді постачання припинено лише з 18 листопада. Про це повідомило білоруське телеграфне агентство БелТА. У повідомленні йдеться, що постачання електроенергії припиняються відповідно до "встановленого порядку взаємодії в рамках контрактних відносин".

При цьому не виключено, що згодом ці поставки буде відновлено.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Можливість подальшого здійснення постачання електроенергії в Україну розглядатиметься білоруською стороною з урахуванням технічних можливостей", - заявила прес-служба Міненерго Білорусі.

Нагадаємо, через брак електроенергії в пікові години, в Україні прогнозують віялові відключення електроенергії. Фахівці розповіли, як вони проходитимуть на практиці, і хто залишиться без світла.