На світовому ринку спостерігається сезонне зниження цін на соняшник. Водночас залишається, як і раніше, високий попит на пальмову олію. Поки що пропозиція на ринку не встигає за попитом на цей продукт. При цьому залишатиметься підвищеним попит на інші олії. А отже, ціна на соняшникову олію, як і раніше, зростатиме.
"Ціни на пальмову олію залишаються високими. Це найближчим часом підтримуватиме ціни на соєву та соняшникову олію на високому рівні", – кажуть фахівці.
Нинішнього сезону, незважаючи на добрий урожай соняшника, ціни на нього не знизилися, а навіть підвищилися. Це пов'язано з тим, що через погодні умови сезон збирання соняшнику затримався, і, крім того, аграрії не квапляться збувати свій продукт, очікуючи, що надалі ціна на нього буде ще вищою. Все це призвело до того, що закупівельні ціни на соняшник зросли з 15000 грн/т до 20000 грн/т. При цьому минулого тижня закупівельні ціни трохи знизилися до 18300-19000 грн/т для 46-47% олії з премією за найкращу олійність. Проте загалом попит на насіння соняшника залишається високим і, відповідно, ціна на олію падати не буде.
У зв'язку з цим вартість цього продукту в Україні, як і в світі в цілому, лише зростатиме. За останні місяці ціна на олію в Україні зросла на 4% і зараз становить у середньому 66,64 гривні за літр. Однак це не межа. Експерти прогнозують у листопаді подальше зростання цін ще приблизно на 2-3%.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Таким чином, вже у листопаді ціна на олію досягне 75 гривень за літр.
Нагадаємо, при цьому фахівці кажуть, що якби Україна вирощувала соняшник лише для внутрішнього ринку, то ймовірно, у нас зараз ціна на соняшникову олію була б удвічі дешевшою. Однак сьогодні олія, як і інша агропродукція, залишається однією з головних складових експорту нашої країни. Отже, приносить Україні валютні доходи.