Українцям розповіли, як зміняться ціни на соняшникову олію завдяки рясному урожаю соняшнику

В Україні цьогоріч аграрії збирають рекордний урожай соняшнику. На початку збирального сезону, в очікуванні рясного врожаю, багато експертів пророкували зниження цін на цей продукт. Однак тепер всі одностайно говорять, що цього не станеться: ціни на соняшникову олію залишаться колишніми.

Українцям розповіли, як зміняться ціни на соняшникову олію завдяки рясному урожаю соняшнику - today.ua

В Українському клубі аграрного бізнесу пояснили, чому, незважаючи на рясний урожай, цінопаду очікувати не варто.

В Україні цьогоріч дійсно дозрів рекордний урожай соняшнику. І навіть, незважаючи на те, що де-не-де посіви виявилися зіпсовані шкідниками, в цілому для врожаю шкода від цього вийшла невелика. І якби Україна вирощувала насіння та виробляла олію тільки для внутрішнього ринку, то ймовірно, у нас вже сьогодні вона продавалася б удвічі дешевше. Українцям розповіли, як зміняться ціни на соняшникову олію завдяки рясному урожаю соняшнику Однак це не так. Наша країна є активним експортером цього продукту. Завдяки цьому експорту наші аграрії заробляють валюту для себе і для країни, природно.

При цьому не всюди у цьому році так склалося з урожаєм, як в Україні - в тому числі, і з урожаєм на інші олійні культури. Зокрема, в світі знизилася пропозиція інших рослинних масел (пальмового, соєвого, ріпакового). А оскільки ці олії в продуктах здебільшого взаємозамінні, то тепер виробники намагаються заповнити порожнечу соняшниковою олією, і попит на неї знову зростає з кожним днем.

"За рахунок зменшення пропозицій інших видів олій на світовому ринку (ріпакової, соєвої та інших), збільшується попит на соняшникову олію. Для багатьох країн-імпортерів ці масла взаємозамінні. Цей фактор навіть при рекордному врожаї соняшнику в Україні не призведе до значного зниження цін на соняшникову олію, оскільки понад 90 відсотків йде на експорт ", - пояснили в УКАБ.

Тому немає нічого дивного в тому, що ціни на соняшникову олію не падають. Але поки й не ростуть - і на тому спасибі.

Експерти частково заспокоїли українців: кажуть, ціни рости далі не будуть. Хіба що зовсім небагато. Ну, якщо замість 62 гривень літр олії буде коштувати 63 або 65, то покупцеві це вже не так важливо: все одно Рубікон давно подоланий.

"До кінця року не варто очікувати значних цінових коливань на соняшникову олію. Швидше за все, роздрібна ціна залишиться на поточному рівні з незначними відхиленнями - 63-65 грн / літр", - прогнозують аналітики УКАБ.

Нагадаємо, ще на початку вересня ціни на соняшникову олію у роздрібному продажі потроху почали знижуватися. Однак цей процес дуже швидко зупинився, і ціни потихеньку повернулися до колишніх показників.

ДЖЕРЕЛОunian