Став відомий борг кожного українця, який утворився через різні запозичення, взяті нашою країною. Щорічно з наших податків йде величезна сума в рахунок погашення боргів перед МВФ та іншими кредиторами. Так, лише в минулому, 2020, році в рахунок сплати боргу пішло по 12 300 гривень з кожного українця.
Це ті гроші, якими могли би розпоряджатися бюджети усіх рівнів, і які могли би піти на поліпшення якості медичного обслуговування, на будівництво доріг і підтримку соціально незахищених верств населення. Замість цього, Україна щорічно має віддавати колосальні гроші за борги, які були взяті раніше і беруться тепер.
Величина держборгу, який "висить" на кожному українцеві, становить понад 60 тисяч гривень, повідомив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, виступаючи у Верховній Раді зі звітом про виконання держбюджету за минулий рік.
"Задумайтеся, фактично кожен українець має 61 тис. грн боргу (державного боргу). На його обслуговування і погашення кожен із нас в минулому році заплатив 12 300 грн", - повідомив чиновник.
При цьому між Україною та МВФ усе ще залишається не з'ясованим питання щодо чергового кредитного траншу від міжнародного валютного фонду. МВФ висунув Україні жорсткі умови для отримання чергового грошового надходження. Поки українська сторона не виконала у повному обсязі ці умови, і доля кредиту, що "завис", залишається неясною.
Однак, дедалі частіше зі стану чиновників і провладних депутатів лунають голоси, що Україні не потрібно брати чергову позику. Зокрема, глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев заявив, що в майбутньому Україна не повинна робити ставку на кредити МВФ.