Багато хто вважає, що стати мільйонером можна лише, маючи прибуткову власну справу та керуючи чималим бізнесом. Але це не так. Якщо взяти собі за звичку ще змолоду відкладати щомісяця якусь суму грошей, то цілком реально накопичити мільйон до старості. Щоправда, при цьому ще потрібно вміти вигідно вкласти свої заощадження.
Фінансовий консультант та засновник Stivers Financial Services Брайан Стіверс підрахував, скільки потрібно відкладати і під які відсотки, щоб накопичити мільйон до старості. Щоправда, у нього йдеться про мільйон доларів, але алгоритм і пропорції підходять для будь-якої валюти. Тільки й того, що українці при цьому накопичать не мільйон доларів, а мільйон гривень.
Отже, результат інвестування залежить від трьох факторів: щомісячної суми вкладень, їхньої прибутковості і терміну накопичень. Тому, чим раніше і більше почати відкладати, тим більше шансів накопичити мільйон до старості. Ну і, звичайно, слід постаратися вигідно прилаштувати свої гроші, щоби їх не з'їла жодна інфляція.
Хоча в цьому, звичайно, ми відрізняємося від американців, адже в Україні ще в недалекому минулому усі були мільйонерами. І, на жаль, це може повторитись.
- За ставки прибутковості 3% річних потрібно інвестувати $1,4 тис. на місяць протягом 35 років.
- За ставки 6% – $740 на місяць.
- За ставки 9% – $370.
Звичайно, чим більше років у людини в запасі, тим більше у неї шансів накопичити свій мільйон до старості.
Звичайно, при ставці в 3% вкладати доведеться найбільше. Можливо, такі вкладення не викликатимуть у вас нападу адреналіну, проте віддавати доведеться набагато більше грошей. Загалом тим, хто згоден на 3%, можна просто вкладати свої заощадження в облігації.
А от якщо поєднувати облігації з акціями, то вже можна досягти 6-відсоткової прибутковості. Ну а тим, хто хоче мати не менше 9%, потрібно вкладати в акції. У цьому випадку найголовніше – не помилитись.
Отже, з цього напрошується висновок: якщо ви хочете накопичити свій мільйон на старість, то чим раніше ви почнете, тим більше у вас шансів реалізувати свій задум. Ну і звичайно, тим меншим буде щомісячний внесок.
Нагадаємо, у Мінсоцполітики вважають, що в системі накопичувальних пенсій мають брати участь не лише молоді громадяни, а й старші українці.