Службовці ЗСУ, які пішли на фронт добровольцями, матимуть право на виїзд за кордон під час війни. Вони зможуть проводити там відпустку зі своїми сім'ями або іншими родичами. При цьому їм не потрібно буде платити жодно грошової застави при виїзді за кордон.
У Раді зареєстровано відповідний законопроект "Про зміни до Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей", який ініціював народний депутат Сергій Рудик.
Цим законопроектом передбачено право виїзду за кордон для військовослужбовців, які пішли служити добровольцями до лав ЗСУ та захищають Україну від зовнішнього ворога. Автор законопроекту вважає, що це єдина категорія громадян, якій можна беззастережно довіряти під час виїзду за кордон, не побоюючись, що вони не повернуться назад до України.
"Чи не єдина категорія громадян, що найбільше заслуговує на право виїзду за кордон – це військовослужбовці. Багато з них добровільно пішли до ЗСУ, місяцями знаходилися "на нулі" і під час відпустки повинні отримати можливість зустрітися зі своїми сім'ями, які перебувають за кордоном", - заявив автор законопроекту.
Така можливість провести відпустку зі своїми рідними за кордоном далеко від війни та щоденної смертельної небезпеки стане для бійців ЗСУ потужним стимулом, щоби потім повернутися на фронт і з потроєною силою бити ворога, вважає нардеп.
"Також це єдина категорія, яка не потребує принизливих "грошових застав" чи інших форм гарантування свого повернення в Україну", - переконаний Сергій Рудик.
Законопроектом також визначено мінімальний термін, який військовослужбовець має відслужити на фронті, перш ніж він отримає право виїхати на якийсь час за межі України. Він становить 90 днів.
Крім того, законопроект містить й інші положення, що регламентують виїзд військовослужбовця за кордон та його перебування там.
Зокрема, законопроектом передбачено:
- Тривалість відпустки рахується без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки. Але при цьому на такий проїзд дається не більше 4 діб в один бік.
- Відпустка одночасно не може бути надана більш ніж 5% особового складу військового підрозділу.
Нагадаємо, уряд дозволив тимчасовий виїзд за кордон ще одній категорії чоловіків. Йдеться про спортсменів, які представляють Україну на міжнародних змаганнях, а також про їхніх тренерів, лікарів та інший персонал, який забезпечує перебування спортсменів за кордоном та організовує їхній виїзд на змагання.