Скільки доведеться заплатити за повірку газового лічильника під час війни, і чи можна від неї відмовитись

Автор: Марченко Любов

В Україні, незважаючи на війну, відновили перевірку приладів обліку обсягу комунальних послуг, у тому числі й повірку газових лічильників. У зв'язку з цим у багатьох громадян виникають питання, скільки коштує повірка газового лічильника, і чи можна відмовитися від неї.

Скільки доведеться заплатити за повірку газового лічильника під час війни, і чи можна від неї відмовитись - today.ua

Про процедуру повірки, її вартість та можливість відмови, розповіло профільне видання ГазПравда.

За чий рахунок здійснюють повірку газового лічильника?

Усі витрати на технічне обслуговування лічильника газу несе газорозподільна компанія - облгаз. Відповідно, він бере на себе витрати на демонтаж лічильника, його транспортування, повірку та нове підключення після проведення процедури повірки. Причому абсолютно немає значення, кому належить лічильник, встановлений у споживача: самому споживачеві чи облгазу.

У будь-якому випадку для клієнта це буде безкоштовно, адже він заздалегідь сплатив вартість усіх цих маніпуляцій. Виявляється, їхня ціна, включаючи вартість повірки лічильника, закладена в тариф на доставку газу.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Як фіксують обсяг споживання газу, поки лічильник перебуває на повірці?

На час перевірки лічильника споживачеві встановлюють тимчасово інший прилад обліку – із власного обмінного фонду облгазу.

Якщо обмінний лічильник встановити немає можливості, то обсяг споживання рахують, виходячи з торішнього середньодобового споживання газу клієнтом в аналогічний період року.

Якщо період споживання газу становить менше півроку, то беруть середньодобовий фактичний обсяг споживання за минулий період, і на підставі цього показника рахують обсяг споживання за той період, поки лічильник був на повірці.

Скільки доведеться заплатити за повірку газового лічильника під час війни, і чи можна від неї відмовитись

Чи може споживач відмовитися від повірки лічильника?

Споживач зобов'язаний віддати лічильник на повірку після того, як настав термін його повірки. Зазвичай це роблять після закінчення опалювального сезону протягом трьох місяців, тобто до 1 липня.

Тому споживач зобов'язаний забезпечити працівникам облгазу безперешкодний доступ до лічильника для демонтажу або проведення процедури повірки на місці.

Якщо ж споживач відмовляється від повірки, то має бути складений відповідний Акт про відмову, який має бути підписаний самим клієнтом та працівником облгазу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У цьому випадку клієнту змінять порядок нарахування спожитого газу. З дати складання Акту показання лічильника не враховуватимуться. А місячний обсяг споживання рахуватимуть за граничними нормами споживання. Ці норми споживання можна знайти у додатку 19 Кодексу газорозподільних систем. Як правило, у таких випадках газ коштуватиме клієнтові значно дорожче.

Нагадаємо, у деяких випадках під час повірки газового лічильника облгаз може призначити штраф клієнту. Причому розмір штрафу дуже великий – до 300 тисяч гривень. Юрист розповів, як уникнути цього штрафу.