Українців попередили про штрафи, пов'язані з повіркою газових лічильників

Автор: Марченко Любов

Під час повірки газового лічильника його власнику можуть виписати штраф. Причому сума штрафу може становити астрономічні 300 тисяч гривень. Однак грошового покарання можна уникнути, якщо ретельно зберігати всі документи, пов'язані із заміною та перевіркою приладів обліку.

Українців попередили про штрафи, пов'язані з повіркою газових лічильників - today.ua

Про це розповів українцям адвокат Роман Симутін, поділившись випадком зі своєї практики.

Одному з його клієнтів встановили газовий лічильник ще у 1997 році. Через 10 років, у 2007, прилад обліку довелося замінити, оскільки він вийшов із ладу. Облгаз його замінив, склавши при цьому, як і належить, акт про заміну.

Проте ще через 11 років представники облгазу під час чергової повірки засумнівалися у правомірності заміни лічильника. Вони звинуватили клієнта в тому, що той самовільно замінив приклад обліку. А за таке належить штраф, причому чималий. В результаті клієнту виписали штраф на 60 тисяч гривень. При цьому Роман Симутін каже, що 60 тисяч – це ще досить поблажлива сума, оскільки зазвичай за таке порушення стягують 300 тисяч гривень.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Українців попередили про штрафи, пов'язані з повіркою газових лічильників

Однак у суді клієнт представив аргумент, який змусив газовиків відмовитися від своїх претензій. Виявляється, він зберіг удома акт про заміну лічильника, складений та підписаний фахівцем облгазу. Газовики були знічені: вони ніяк не очікували, що хтось може зберігати 11 років такий, здавалося б, незначний "папірець".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, якби клієнт не зберіг цей акт, йому довелось би розлучитися зі своїми грошима. Ось чому дуже важливо зберігати всі акти про заміну лічильників, а також про їхню перевірку. Це може вберегти користувачів від несумлінних дій представників облгазу. На жаль, такі ділки зустрічаються і в лавах наших доблесних комунальників.

Нагадаємо, компанія Нафтогаз порадила своїм клієнтам, як їм платити за комуналку, якщо не вистачає грошей.