Скільки готівки можна зняти з картки, та куди не можна відправляти гроші

Нацбанк України у зв'язку з російським вторгненням послабив заборони на операції в іноземній валюті, але запровадив деякі обмеження. Про це повідомила пресс-служба українського національного регулятора.

Скільки готівки можна зняти з картки, та куди не можна відправляти гроші - today.ua

Зокрема тепер немає повної заборони на видачу готівки з рахунку клієнта в іноземній валюті. Натомість діє обмеження у розмірі до 30 тис. гривень на день.

Підприємства, які беруть участь у мобілізаційних планах, тепер можуть знімати зі своїх рахунків іноземну валюту без обмежень. Такі підприємства виконують важливу функцію при мобілізації, тому їм не діють обмеження.

У населених пунктах, в які можуть вторгнутися російські окупанти, можна зняти всі гроші з рахунку. Якщо, звісно, вони є у касі. Зверніть увагу, що у цьому випадку рішення про видачу грошей обов'язково затверджується керівником філії або відділення банку.

Крім того, кількість готівки насамперед поповнюватимуть у магазинах, які приймають банківські картки. Принаймні таку рекомендацію дав НБУ.

Ще одне нововведення – українцям заборонили отримувати та відправляти гроші на карти громадян РФ та Білорусі. Таку заборону щодо Білорусі запровадили через те, що Олександр Лукашенко активно підтримує дії Кремля.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ ввів у обіг три нові монети номіналом п'ять та десять гривень.