Нацбанк ввів в обіг три нові монети номіналом 5 та 10 гривень

Національний банк України запустив в обіг три нові монети номіналом п'ять та десять гривень. Грошові знаки мають унікальний дизайн, присвячений пам'яткам Львова та Збройним силам України.

Нацбанк ввів в обіг три нові монети номіналом 5 та 10 гривень - today.ua

НБУ з 1 грудня ввів в обіг пам'ятну монету "Гарнізонний храм святих апостолів Петра та Павла" номіналом 5 гривень. Монета з нейзильберу присвячена визначним пам'яткам Львова та випущена тиражем 35 000 штук.

"Ця одягнена в барокове вбрання споруда, що прикрашає історичну частину міста Лева, – найбільший львівський храм, який пережив різні часи, у певні періоди історії виконував функції гарнізонної церкви міста, складу, книгосховища, а у 2011 році знову відчинив двері для віруючих", – розповіли у прес-службі Нацбанку.

Нацбанк ввів в обіг три нові монети номіналом 5 та 10 гривень Пам'ятна монета "Збройні Сили України" номіналом 10 гривень присвячена ЗСУ, які стали на захист суверенітету країни. Грошовий знак виготовлений із цинкового сплаву з нікелевим покриттям, тираж 1 мільйон штук. Нацбанк ввів в обіг три нові монети номіналом 5 та 10 гривень Також з 1 грудня в обіг введено пам'ятну монету "Сухопутні війська Збройних Сил України". Дизайн грошового знака присвячений військам, які грають вирішальну роль виконанні ЗСУ своїх функцій. Монета виготовлена із цинкового сплаву, а зверху покрита нікелем. Тираж 1 мільйон екземплярів. Нацбанк ввів в обіг три нові монети номіналом 5 та 10 гривень

"Вказані пам'ятні монети є дійсним платіжним засобом України та обов'язкові до прийому без будь-яких обмежень щодо їхньої номінальної вартості до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів. Пам'ятні монети реалізовуватимуться банками-дистриб'юторами", – повідомили у Нацбанку.

Нагадаємо, в Україні монети номіналом 50 копійок продають за 11 000 гривень. Як не пропустити цінний грошовий знак?