В Україні скасували штрафи за прострочені кредити. Відтепер громадянам не нараховуватимуть додаткові відсотки за те, що плата за кредитом внесена пізніше терміну. Не будуть також враховувати інфляцію за час простроченого платежу і не віддаватимуть борги колекторам без особистої згоди боржників. Однак ці послаблення стосуються не всіх боржників, а лише однієї категорії.
Йдеться про внутрішньо переміщених осіб, які мають прострочені платежі по кредитах. Незважаючи на звужене коло таких осіб, у Мінсоцполітики налічують майже півтора мільйона громадян, які потрапляють під дію цього закону.
Зміни в закон "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", що звільняють внутрішніх переселенців від додаткових матеріальних витрат через прострочені платежі по кредитах і позиках, набули чинності 6 вересня нинішнього року.
Тут важливо знати, що ці норми будуть стосуватися лише тих кредитів і позик, які були взяті ними до окупації території, на якій вони проживали. Для жителів Кримського півострова - до 20 лютого 2014 року, для жителів Донецької і Луганської областей - до 14 квітня 2014 року. Причому, на ці дати у них не мало бути ніяких прострочених платежів за взятими кредитами.
Популярні зараз
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У поправках до закону передбачені наступні моменти:
- обмеження загальної суми відсотків за договорами кредиту та/або позики для ВПО (наприклад, така сума не може перевищувати суму відсотків, нарахованих до настання терміну виконання основного зобов'язання);
- заборона нарахування штрафу;
- звільнення ВПО від відповідальності за порушення грошових зобов'язань у вигляді сплати суми боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також відсотків річних від простроченої суми;
- заборона поступки (продажу, передачі) права вимоги за кредитним договором або договором позики, позичальником за яким є ВПО, без згоди боржника;
- обов'язок кредитора здійснити перерахунок заборгованості за кредитним договором та договором позики, з урахуванням зазначених норм, протягом 7 днів із дня надходження письмового звернення від ВПО.
Нагадаємо, Кабмін затвердив нові штрафи розміром до 170 тисяч гривень, які можуть торкнутися кожного українця. Йдеться про підробку СОVID-сертифікатів.