Кабмін затвердив нові штрафи в розмірі до 170 тисяч гривень, які можуть торкнутися кожного українця

Кабінет міністрів України підтримав ініціативу впровадження в країні багатотисячних штрафів за підробку СОVID-сертифікатів. У деяких випадках порушникам буде загрожувати позбавлення волі строком до трьох років.

Кабмін затвердив нові штрафи в розмірі до 170 тисяч гривень, які можуть торкнутися кожного українця - today.ua

Влада України має намір жорстко карати українців, які виявляться замішаними в підробці сертифікату про вакцинацію. До кримінальної відповідальності притягати будуть не тільки виробників липових документів, але і тих, хто їх купує.

Відповідний законопроект був розроблений в Міністерстві охорони здоров'я після рішення РНБО від 30 липня 2021 року "Про стан національної системи охорони здоров'я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою". У середу, 22 вересня, документ підтримав Кабмін.

У пояснювальній записці до проекту закону сказано, що в Україні збільшується кількість підробок СОVID-сертифікатів про проходження курсу вакцинації. Ситуація несе пряму загрозу життю і здоров'ю українців, тому необхідно ввести за виробництво липових сертифікатів кримінальну відповідальність. У документі пропонується встановити штрафи для порушників у розмірі 85 000 до 170 000 гривен, а також тюремне ув'язнення до трьох років.

Кабмін затвердив нові штрафи в розмірі до 170 тисяч гривень, які можуть торкнутися кожного українця Великі штрафи загрожують і тим, хто буде використовувати підроблені документи про профілактичної вакцинації - від 17000 до 34 000 долл або тюремне ув'язнення до 2-х років.

Медикам, які будуть викриті у внесенні завідомо неправдивої інформації в електронну систему МОЗ про проведення вакцинації, загрожують штрафи від 34 000 до 68 000 грн або термін позбавлення волі від 1 до 3 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські школи відправлять на карантин, навіть якщо всі вчителі і персонал отримають сертифікати про вакцинації від СОVID-19.