Штраф до 8500 гривень за кожного співробітника: за що під час мобілізації доведеться заплатити роботодавцям

Автор: Марченко Любов

Українським роботодавцям загрожує штраф до 8500 гривень за порушення правил прийому нових працівників. В Україні триває загальна мобілізація, і роботодавці не мають права взяти нового працівника без військово-облікових документів.

Штраф до 8500 гривень за кожного співробітника: за що під час мобілізації доведеться заплатити роботодавцям - today.ua

Які документи та в яких випадках мають вимагати роботодавці, розповів провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич.

Усі роботодавці, беручи на роботу нових людей, мають перевіряти у них військово-облікові документи. Йдеться, звісно, про чоловіків. Те саме стосується і прийому осіб чоловічої статі до навчальних закладів. При цьому кожен чоловік, який вступає до навчального закладу або влаштовується на роботу, має перебувати на військовому обліку.

У кожного з них має бути один із таких документів:

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

  • посвідчення про приписку (приписне свідоцтво) – для призовників;
  • військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного – для військовозобов'язаних;
  • військовий квиток – для резервістів.

При прийомі на роботу роботодавець обов'язково повинен перевірити наявність цих документів, а також повідомити ТЦК, що військовозобов'язаного вязли на роботу. У разі, якщо буде виявлено, що на роботу влаштували людину без військово-облікових документів, роботодавцю доведеться сплатити штраф за кожного працівника, прийнятого з порушенням правил.

Штраф до 8500 гривень за кожного співробітника: за що під час мобілізації доведеться заплатити роботодавцям

"Розмір штрафу під час дії воєнного стану становить від 5100 грн до 8500 грн", - повідомив юрист.

При цьому з початку 2023 року військово-облікові документи громадян доступні у "Дії". Але наразі ця функція лише проходить доопрацювання і тестується. Тобто, повноцінно нею користуватися поки що неможливо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ця функція ще в роботі. Військово-облікові документи з'являться у цьому додатку в майбутньому", - уточнив Антон Маринич.

Нагадаємо, при цьому в деяких випадках все ж таки можна обійтися і без військово-облікових документів. Зокрема, без надання військового квитка можна зареєструвати шлюб або отримати медичну допомогу. Однак це стосується лише ургентних хворих. При плановому проходженні медогляду або плановій госпіталізації чоловікам все ж таки доведеться пред'явити військовий квиток.

Головне